| anonim_4396 a întrebat:

happy Sunt cu un baiat de aproape un an. Avem o relatie la distanta dar asta nu ne impiedica sa ne vedem deoarece vine sambata la mine big grin nu chiar in fiecare sambata pentru ca e o distanta destul de mare si na, in restul sambetelor mergea pe afara cu prietenii lui, dar de un timp el sambata merge la o colega de'a lui cu care se intelege foarte bine... o cunosc si eu si sunt aproape sigura ca ea il place... Deja merge destul de des la ea sambata si in timp ce este la ea eu am refuzat sa vorbim (noi vorbim prin sms, la tel sau pe mess cam tot timpul) ideea e ca nu stiu ce sa faac crying sunt din ce in ce mai apropiati si mi-e frica sa nu il pierd crying el imi spune si imi dovedeste mereu ca ma iubeste mult, dar ideea e ca ea e mereu acolo langa el si na intelegeti voi.Imi dati niste sfaturi va rog?crying FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ioana14 a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa te paraseasca pentru ea sigur in cel mai rau caz daca e sa ii cada in plasa poate doar sa aiba o relatie sexuala si asta dintr-o greseala dar daca te iubeste eu nu cred k o sa te paraseasca dar cel mai simplu eu zic sa vb cu el si el o sa iti explice cel mai bine dar nu il lua si tu tare cu calm si o sa vezi k o sa fie bine daca e fustangiu atunci nu stiu ce sa mai zic si daca te iubeste sar putea sa calce sttsmb

7 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca t deranjaca ca isi petrece asa mt timp cu el sad si eu st cu cineva d un an si stiu sigur k nu ia-si perminte sa faca asa ceva, inteleg ca ai pr si st ok cu asta dar nu asi fi ok cu faptul ca merge la ea si chesti d genu, comunicarea e singura solutie happy good luck :*

| ateu123 a răspuns:

Sal, in primul rand ma bucur ca iubirea voastra a invins distanta, daca te iubeste de ce isi faci griji lasa tu gandurile negre

| AAlinaaa a răspuns:

Eu consider ca o relatie la distanta nu tine, si ca odata si odata o sa te paraseasca sau cine stie poate tu o sa il parasesti.Ideea ea ca daca el se vede cu acea fata e cam posibil sa te si insele! deci mai bine il parasesti tu inainte sa o faca el! mult succes!

| dragonladyflame a răspuns:

Poti vorbi cu fata?smugdaca da lamureste cu ea situatia.sau sperie-o.sa il lase in pace.iar lui. spune-i ca te deranjeaza ca merge atat de des la ea.da cartile pe fata.si spune-i ca ai vrea sa vina si la tine.sa discutati asta in fata.bafta happy

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna.
Tine-l in frau din scurt!
Spune-i ca tu il iubesti, el te iubeste.
De ce mi vreo sa-i spui ca tie ti se pare ca e ceva intre ei doi?
Eu una i-as spune ca avem o relatie de un an de zile si nu va veni alta ca sa ne rupa noua o relatie si punct.
O ea ori tu. Spune-i ca mai sunt baietii. trateaza-l cateva zile cu indiferenta!

| bebeusha123 a răspuns:

Daca vb cu o alta fata asta nu inseamna k o sa te insele sau k va despartiti,poate vrea sa vada o perspectiva a unei fete,sa vada cum gandeste o fata, poate are nevoie de sfaturi pe care tie nu ti le poate cere, incearca sa ii explici lui teama pe care o ai sa iti spune ce este intre el si aceea fata...nu este un motiv de ingrijorare poate fi doar o relatie de prietenie...cel mai bine este sa vb cu el ori cand vine la tine, ori prin intermediul telefonului

| RosseRosse a răspuns:

Pai...poti vorbi atat cu el cat si cu acea fata. si oricum el daca te iubeste asa cum tia si demonstrat nu se va intampla nimic iar relatia voastra va ramane intacta.iar atunci cand vorbesti cu el sa ii zici ce te deranjeaza si ce ai crede iar el cu siguranta iti va explica totul clar. sper ca ti-am fost de ajutor. funda?big grin