| yay500 a întrebat:

Sunt foarte dezorientata. Sunt prietena(amica) cu un baiat si ne cunoastem din clasa 1. Inainte faceam cam totul impreuna. Am facut patinaj impreuna, mergeam acasa impreuna, iar cand apareau corcodusele prin aprilie ne intalneam afara si culegeam cateva. Acum nu mai suntem asa apropiati. Prin clasa a 5-a s-a
indepartat de mine si nu stiu de ce. Am senzatia ca ma place pentru ca de fiecare data cand ma uit la el sau vrea sa ma intrebe ceva se inroseste. Ce credeti? Funda
P.S.:Acum sunt in a 7-a

4 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Pai daca il placi fa tu primul pas... daca nu nu strica relatia de prietenie

| AnnUshcA a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l intrebi chiar tu pe el. Daca s-a distanțat de tine eu cred ca e altceva nu ca te place, daca era sa te placa trebuia sa fie si mai aproape de tine fata de cum era inainte. Dar tu i-ati inima in dinti si intreaba-l? Poate i-ai gresit cu ceva si nu ti-ai dar seama tu. Bafta. Fundita :-D

| Fatamuntilor a răspuns:

La varsta asta nu-ti poti face prieten de sex opus stabil.
Poate si-a indreptat atentia spre o alta colega, cine stie...
Nu-ti fa probleme ca in afara unei relatii stric colegiale nu te poti gandi la altceva.

Răspuns utilizator avertizat