| ilovevodka a întrebat:

:*. Tocmai m-am despartit de prietenul meu acum o saptamana, ieri am inceput din nou sa vorbim pe mess, am fost indiferenta oarecum insa el imi dadea kiss`uri si imi vorbea frumos cat de cat... Eu m-am despartit de el deoarece nu prea mai vorbeam in ultimul timp... ieri si-a cerut scuze ca "n-are timp de o prietena"... nu stiu ce sa cred. N-am regretat atunci ca ma despart de el dar acum realizez ca imi e dor de el si ca incepusem sa tin la el. (eram de aproape doua luni impreuna dar nu ne-am vazut fff des )... Ce-as putea face sa-l "recuceresc" sau sa il conving sa ne impacam? Sincer, sunt un pic orgolioasa si nu vreau sa i spun chiar direct pentru ca in cazul in care nu are sentimente pentru mine m-as simti chiar nasol... Dau fundita! Multumesc anticipat! :*

5 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Da-i de inteles ca il vrei inapoi. Nu prea poti sa faci altceva ca sa nu ii zici direct. Mai intreaba-l, eventual daca crede ca ar mai putea fi ceva intre voi. Poate ca ceva, ceva o sa iasahappy

Multa bafta!:*

| mat31new a răspuns:

Spune-i ca ti-e dor de el si ca vrei sa va intalniti sa vorbiti si vezi ce zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti? oamenii gresesc mult de tot. Si eu sunt orgolioasa si tot timpul vreau sa am ultimul cuvant, dar nu e bine, pentru ca unii pot avea mai multa drepatate decat mine. Toti gresim, toti ne certam, dar ar trebui sa mai lasam de la noi. Incearca sa faci tu primul pas, si daca te refuza, nu e sfarsitul lumii, tu ai incercat sa faci pace, te poti numi o "eroina"ca ai vrut sa te impaci cu dusmanul sa zic asa. Dai dovada de intelepciune si iubire. Si daca il mai iubesti, nu il lasa sa plece, mai dai o sansa, vezi ce poate, din greseli invatam. Si daca nu merge nici asa, inseamna ca nu va potriviti.
Acum vedeti voi ce faceti
Iubiti-va mult si ai grija de el, ca sti cum sunt baietii( au nevoie de cineva langa ei, sa ii sustine, aceea persoana esti tu)
Bafta colega si sa ai parte de lucruri frumoase cu el

| repperrchitycat a răspuns:

Intreaba-l ca daca ar fi sa va impacati ce ar zice? (daca ar fi) daca accepta spune-i ca si tu iti doresti sa mai fiti impreuna si ca sentimentele tale au revenit...
Iti urez mult succes!

| sabinadumitru a răspuns:

Draga fata, tot ce trebuie sa faci este sa iti urmezi inima. Daca il iubesti trebuie sa te impaci cu el, iar daca nu lasa-l in pace. ( daca e polonez, mai bine l-ai lasa in pace, deoarece sunt periculosi oamenii acestia si ajungi cu inima ranita. )! sper ca te-am ajutat.