| BeatriceMcCann a întrebat:

Vă rog, fără hate! Tratați întrebarea mea cu atare.
De ce unii bărbați sunt atât de obsedați după sex încă violează? Am văzut o știre/ de fapt mai multe în care un bărbat și-a violat soția și cei 7 copii. Adică si-a violat copiii, cat de obsedat sexual să fii să-ți violezi propriii tăi copii? Adică unii spun că violează deoarece femeia îi provoacă. Dar întrebarea mea este cu ce te atrage sexual o fata de 5 ani să o violezi? Pentru că la 5 ani fata aia nu are nici sâni, nici fund. Să vă zic o chestie bărbaților care cred că femeia este violată din vina ei. Băi omule o femeie are dreptul să se îmbrace cum vrea ea, tu n-ai voie să o atingi, adică atâta timp cât voi bărbații umblați (unii dintre voi) fără tricouri pe voi vara, nu aveți dreptul să judecați femeile care poartă rochii scurte și etc. Este vara, femeia ar trebui să umble cu geacă pe ea să nu fie violată? Părerea mea este că oamenii care violează au probleme psihice că altfel nu-mi explic plăcerea meschină de a distruge vieți întregi pentru a-ți satisface tu nevoile trupești. Acum ceva timp era la TV o știre cu un nou născut ( atenție bebeluș) 7 luni a fost violat de tatăl său. Wtf, ce te atrage atât de mult la o persoană de 7 luni? A da și nu mai zic de preoți care violează fete. Am văzut tot la tv o fata de 13 care a fost băgată în altar și violată. Este normal ca preot să faci așa ceva? Va rog fără hate, eu am scris asta sa primesc niște răspunsuri, nu hate! Mulțumesc!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e

| RoCkKiD a răspuns:

Faza cu violurile poate sa fie in multe cazuri despre altceva decat despre sex, stiu ca pare motivul evident dar in multe cazuri faptasii deriva placeea si din alte aspecte care tin de viol (gen urmarirea victimei, durerea provocata, aura de neajutorare a victimei etc).

Motivele pentru care se ajunge la asfel de actiuni sunt multiple si de multe ori gasitm patternuri recurente in copilaria si viata atacatorilor, deci e clar ca exista o componenta sociala. Acum, ce facem in elgatura cu asta? e greu de zis pentru ca s-au scris carti multe pe tema asta.

Intrebarea e alta, de tipele care violeaza nu zicem nimic? Pe toate studiile (destul de greu de cuantificat pentru ca femeile raporteaza violourile intr-o mica masura iar la barbati e si mai mic procentajul de raportari) arata ca si barbatii sunt violati si diferenta nu este asa mare pe cat ai crede. happy Sa vezi cazuri amuzante in america unde baietei violati au fost obligati (prin lege) sa plateasca pensie alimentara ca tehnic vorbind erau tatii copiilor.

| sofisis a răspuns:

Sunt probleme psihice. Am vazut o chestie cu unul care viola copile de 2-3 ani. Spunea ca ele flirteaza cu el cand zambesc sau isi ridica bluzita sau rochita. Creierul lui asa interpreta la modul serios gesturile inocente ale copilelor alora.
Totul tine de chimia din corp si de cum percepe creierul anumiti stimuli. Ceea ce pentru tine e total inocent, pentru altul e motiv de a si pierde uzul ratiunii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Chiar firteaza și au impulsuri sexuale și copii, bine asta nu înseamnă că vor sa facă sex și cer să fie violați. Daca ce zici tu e adevărat și au "probleme psihice" înseamnă că și Sigmund Freund are, care și a dedicat întreaga viață sexualității copiilor

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

A cerceta ceva si a aplica sunt doua lucruri total diferite. Daca eu cercetez despre droguri nu inseamna ca sunt o drogata. Fa diferenta. Una e sa cercetezi si sa incerci sa intelegi anumite comportamente si situatii si alta e sa faci sex cu copii.

| Crackman a răspuns:

Sa fie clar, nu multi ajung sa faca asa ceva.
In mare parte sunt cei ce au probleme sau pur si simplu vor sa treaca un prag si sa intre la parnaie.

| Endoryus a răspuns:

Referitor la prima intrebare din post. Sunt bolnavi mintal. Daca ar fi dupa mine nu ar mai exista genul asta de oameni dar guvernul se multumeste cu banii lor din taxe si de asta nu ii omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-o la "Conversatii", ca nu ai nevoie de niciun raspuns concret, întrebările tale sunt relative si abstracte.

Placerea in viol e mai mult neputinta victimei, nu sexul in sine. Da, trebuie sa fii dezaxat.
Pentru bebeluși, trebuie sa fii inuman.
Ce raspunsuri vrei? Sunt chestii pe care le stie toata lumea, de cand lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu le știe lumea, de când lumea.Le-a inventat lumea, ceva mai recent decât lumea.Te prinzi tu unde bat.
Nu trebuie sa fii nici dezaxat, nici inuman.Bine,cu bebelusii e naspa.Cel puțin din punctul meu de vedere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa, da, tu erai cu campania #ÎmbrățișeazăUnViolator

M-am prins și da, e posibil sa fie asa, dar e mai putin important cand si cine a fost inventatorul.
Dar atunci cum trebuie sa fii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi plac îmbrățișările.
Mai degeaba IntelegeUnViolator.
"Inventatorul", bine zis.Toate normele etice/morale sunt inventate.Normalul e un concept inventat.Un concept util, vital pentru societatea ca întreg, dar inventat.
Cum? Nu știu.Diferit.Neconvențional. Bolnav? Poate.Dar ținând cont ca nu judeci o persoana cu diabet, nu ar trebui sa judeci nici una pedofilă. Alte adjective...inuman ar merge, totuși, dacă privești umanitatea ca pe totalitatea valorilor etice.Dar pentru mine "inuman" nu e un defect.Sau ceva rău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Persoana cu diabet nu face niciun rău si nu afecteaza viața celor din jur.
Violatorul caută binele personal prin suferința altora, traumatizeaza, uneori distruge vieti sau asista la pierderea acestora, suicidul fiind uneori aferent acțiunilor violatorului. Sau pedofilului, in fine.

Atunci ce e, pentru tine, ceva rău?
Ca dacă intreb de defecte, o sa spui timiditatea si altele de genul. Deci le consideri defecte doar cat timp restrânge abilitatea propriei persoane de a se destinde si a-si realiza obiectivele/ plăcerile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,dar dacă o face involuntar(din cauza unei boli) i s-ar mai putea atribui vreo vina?
Sau ce anume mai exact condamni tu? Simpla atracție(la pedofilie)? Sau faptele concrete?
Toți oamenii caută binele personal.Ce sa faci dacă la unii binele asta e determinat de pacea sufletului si de câte fapte bune fac pe zi iar la altii presupune sa calci peste câteva cadavre(la propriu sau la figurat, cum vrei s-o iei, ți-as sugera totuși la figurat, de dragul discuției). Diferente de nuanta...pedofilul nu urmareste neapărat (nu urmareste deloc mai bine zis)suferința victimei.E pur si simplu ceva inevitabil in cazul lui.Prin "inevitabil" nu vreau sa sugerez ca asa e firesc sau ca ar trebui sa-i lasam sa-si facă de cap, ci ca pur si simplu e inevitabil din perspectiva lor.
Suicidul e decizia victimei. Facilitata sau nu de acțiunile unui factor extern, ea rămâne tot decizia victimei.Dar da, e provocată sau poate fi provocată de acțiunile violatorului.
Ce bine ma înțelegi la ultima parte...
Pentru mine ceva rău e ceva ce se interpune între mine si satisfacerea dorintelor mele. Ceva ce ma incomodează.E un rău subiectiv, evident.
Totuși nu e chiar asa cum spui tu la defecte.Nu toți se bucura de luxul de a-si realiza după bunul plac obiectivele/plăcerile.Doar cei care au obiective/plăceri comune.Banale.Ceilalti pot fi împiedicați de niște norme de conduita..sau legi propriu-zise.Si la ei e o calitate sa știe când si in ce circumstanțe sa-si cenzureze dorințele.
Spun "unii" pentru ca la unii sunt mai vizibile sau mai intense aceste dorințe/nevoi.Cu toți, dacă ne-am gândi liber, am realiza câte lucruri am fi tentați sa facem dar ceva din exterior ne oprește.Acel ceva e din punctul meu de vedere "rău", dar un rău necesar, cum am mai zis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca daca cineva a ajuns preot si face asa ceva e de compatimit.
Adica tu nu vezi problema ca un violator a ajuns preot.
Ci pui problema ca si cum toti preotii ar fi violatori.
Dar eu cred ca sunt exceptii.
Dar la televizor e o lupta evidenta impotriva preotilor.
Si impotriva lui Dumnezeu.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Psihopati

| TomyBrave2019 a răspuns:

Trebuie să fii dus cu capul cu totul să violezi. Pentru câteva minute de plăcere distrugi o persoană pe viață. La ei li se pare normal. Ucigașii de ce ucid? Același răspuns. La ei li se pare normal.
Habar n-am ce te atrage la o un bebeluș. Nebunia din cap. Mai ales pe copiii lor...nu se gândesc la ei? Doamne feri de așa oameni. Și aia cu preotul, ar trebuie aruncat în închisoare pentru toată viața. Preoții trebuie să fie un exemplu. Am ajuns în secolul 21, secolul în care îți e frică să mergi pe stradă (că ești băiat sau fată, la unii nu le pasă). Și ce hate? Numai violatorii ți-ar da hate... Sunt total de acord. Oamenii ăia ar trebui castrați și aruncați în pușcărie pentru 10 vieți. Și ar trebui supuși chinurilor care le-au făcut altora. Nimic din țara asta nu e corect. Și de ce vina femeii? Ea a cerut să fie violată?
Sincer sunt unii oameni care, scuză-mi limbajul, umblă cu **** pe afară pe stradă. Vai ce-a ajuns lumea asta... Eu nu aș face niciodată așa ceva. E inuman.

| ngllllll a răspuns:

Mda...sfarsitul lumii. Nu ma mira.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Au o problema psihică. Au nevoie de extrem de mult sex și din acest motiv unii bărbați ajung la viol..sunt bolnavi mintal și cu asta am spus totul.

| BeatriceMcCann explică:

Ești nebun mintal, loll! Cum să-ți placă așa ceva? Eu țin cu dreptatea pentru că principilor mele sunt Egalitate, fraternitate și libertate în funcție de ceea ce este legal. Ești un maniac