| Blackrose18 a întrebat:

Hey TPU, voi ati pastra o sarcina avuta cu un var?

21 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nimic nu justifica uciderea unui copil.

| ania a răspuns:

O prietena din copilarie cu mai multi fratl, Angela avea parintii verisori primari.Tori erau sanatosi si destepti.Si prin legea romana se pot face derogari si verisorii primari se pot casatori.

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU, deoarece riscul este foarte mare ca copilul sa fie nascut cu retardat sau cu handicap fizic.
In orice caz, probabil ca nici verii astia nu sunt prea luminati la cap, daca au sex intre ei.

| Eireann a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://www.bbc.com/news/uk-england-leeds-23183102
Riscul de malformatii sau dizabilitati este de 6% la copiii conceputi intre rude de sange fata de 3% la restul populatiei - si cu mult mai mic decat in cazul femeilor cu varsta peste 35 de ani. Stigmatul social si familial inseamna ca atat parintii cat si copilul o sa se confrunte cu respingere din partea rudelor si prietenilor, prejudecati, blamare si chiar probleme legale.

| CIaudiu a răspuns (pentru Eireann):

Sa imi spui si mie daca iti va da block pana diseara, ca asa obisnuieste sa faca celor care o contrazic cu adevarul.

| doctorandus a răspuns (pentru Eireann):

Eu am o verisoara de-a doua, ma pot casatori in mod legal cu ea. Conform testului ADN, doar 2.6% din ADN-ul nostru este identic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea mea este că se poate păstra.

| Blackrose18 explică (pentru sadrian46):

Pai sincer asta am si eu de gand, adica nu stiu, e facut din iubire totusi.

| sadrian46 a răspuns (pentru Blackrose18):

Dacă este făcut, cu ecograful te uiți la el. Dacă e întreg și ok, atunci cu iubire se va naște, cu iubire va crește și cu iubire va trăi.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu.

| Anuskaa a răspuns:

Nu

| Bluestar15 a răspuns:

Nu putem ucide in chinuri (avortul e o crima brutala, e dureroasa ca arderea pe viu) un copil nenascut ca sa plateasca el o greseala a noastra. Copilul trebuie pastrat, dar relatia cu varul trebuie intrerupta.

| sadrian46 a răspuns (pentru Bluestar15):

Relatia cu varul trebuie intrerupta.
Ba nu, căci copilul are nevoie de un tată.

| Bluestar15 a răspuns (pentru sadrian46):

Are nevoie de un tata, dar nu de propriul unchi care sa ii fie tata. Tocmai de aceea casatoriile intre frate si sora sunt interzise (la fel e si situatia var-verisoara, diferenta nu e prea mare).

| sadrian46 a răspuns (pentru Bluestar15):

Să interzici tu dacă poți iubirea. Dacă poți.

| elennax a răspuns:

Bro ce.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Ai de *** ce intrebare

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Copilul nu are nicio vină.

| DonutsRO a răspuns:

Noi nu am avea relații incestuoase, mai degrabă. Păstrează sarcina totuși.

| mi25 a răspuns (pentru DonutsRO):

Relatiile cu un var nu sunt incestuase din punct de vedere legal.