| Crinutaa123 a întrebat:

Daca o femeie a avuta menstruație după contactul sexual si testul de sarcina efectuat la 5 saptamâni după contact. Este posibil sa fie însărcinată?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care s-ar fi format si ar exista o sarcina instalata in uter, dupa trecerea a 5 saptamani de la fecundarea ovulului, in mod normal atat in sange cat si in urina ar trebui sa existe o concentratie atat de mare de hormon de sarcina hCG incat ar fi absolut imposibil ca aceasta sa nu poata fi detectata. Deci in mod absolut sigur testul de sarcina nu poate fi gresit. Sanatate!