| gretablue a întrebat:

Deci. sa incep acum aproape 2 luni i.am dat add pe mess unui baiat [S] pentru ca prietenei mele [M] ii placea de el. Si intr.o zi am inceput sa vorbim blabla si sa il intreb cum e cu ea daca o place etc. Si el m.a intrebat daca ea m.a pus. Si i.am spus ca ea nici macar nu stie ca vorbim. In fine si cica lui M nu i.ar mai place de el. dar cand ma vedea ca vorbesc cu el[pana la urma a aflat] zicea ca pot vorbi ca pe ea nu o mai intereseaza etc. Si cand se mai intalneste cu o prietena de-a mea o mai intreaba de el. Eu cred ca inca il place. Asa ma rog si eu vorbesc in fiecare zi cu el si la telefon cateva ore si pe mess pana tarziu si imi spune foarte multe lucruri. Chiar am inceput sa il plac putin... si acum cateva zile era sictirit si i.am spus ca vorbim cand o sa fie si el mai bine. si nu am vorbit o zi cam asa, dupa care m.a bagat in seama si ne.am impacat. ah cand vorbeam la telefon ma bufnise rasul si imi zicea ca am un ras simpatic. Totusi ce sa cred din asta? El se comporta chiar dragut cu mine. Aaa... noutati..ieri m.am certat cu el..nu ma crede ca tin la el straight face si zice ca imi e greu sa.l salut -ce.i drept o data nu i.am raspuns la salut doar pentru ca nu l.am vazut- a si azi ma intreba daca ne putem vedea si i.am zis ca am febra si zicea ca iar am gasit scuza. Ma place? De ce se supara din orice nimic? straight face Mai multe raspunsuri va rog.

2 răspunsuri:
| Claudiiiaa a răspuns:

Clar te place happy

| DinaLov3 a răspuns:

Mi-am regasit o prietena in situatia ta.Deci el e dorit din multe fete din scoala si ea de multi baieti si amandoi se plac pe hol nu prea vorbesc decat salut si un ce mai faci dar m-am uitat la mesaje si intr-o zi vorbesc peste 100 de mesaje si vorbesc mult la tel.Intr-o zi ea era acasa si el a sunat-o,si el i-a zis sa iasa afara sa vada ce frumos ninge si ea nu a vrut si el a rugat-o, ea a iesit si el era la usa ei, cand a vazut-o a inceput sa-si dea haina jos, si ea s-a anervat crezand ca vrea altceva dar de fapt el avea o cutie mare de ciocolata, dupa care a luat-o in brate si a sarutat-o.pana atunci nu vorbea la scola asa des,si a doua zi pe hol a sarutat-o in fata tuturor si multi nu sunt de acord, si el e cam gelos pentru ca la mine in clasa sunt multi baieti care o plac.Dar i-am zis si ei, nu o face pentru ca te uraste ci din contra chiar te iubeste, el crede ca ai pe altcineva, dar nu trebuie sa te superi.Prietena mea era sa se desparta odata de el din cauza unei gelozi de astea el era bolnav si ea a vrut sa iasa si el a zis ca e racit si ea s-a enervat, si el imi este vecin si am mers pana la el si chiar era bolnav.Deci cand se supara, cereti scuze si saluta-l chiar daca e mai departe de tine pentru ca dintr-un nimic de asta puteti sa va despartiti.incearca sa-l intelegi daca face chiar asa rau sigur ca te pace, adica ce vorbesc te adora.E gelos si asta e primul semn ca te iubeste rolling on the floor e bine sa fie gelos, dar ai grija nu tot timpu poate ajunge rau.si daca nu te crede spune-i hai la mine sa ma vezi sau ceva, da-i un argument ca sa nu mai aiba motivewinking