| Dribus017 a întrebat:

Hey! Va rog ajutati-ma! Imi place mult de o fata si nu stiu cum sa ii spun... Mi-e frica de raspuns... Mi se pare ca e prea frumoasa pentru mine si probabil ma va ignora, iar dupa nu voi mai putea da ochii cu ea. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca e mai frumoasa ca tine poti sa iti iei gandul

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Deja ai pierdut-o din moment ce ai zis "e mai frumoasa ca mine" "mi-e frica de raspuns"

1) Nu conteaza daca e mai frumoasa ca tine, conteaza daca tu o poti domnina, nu lasa capul in pamant in fata ei, ia-o frate de mana cu tupeu si spune-i " pari genu de fata care merita o aventura, o sa facem una : Mergem la KFC, dupa care daca nu o fii balonata, mergem la film!" Razi cu ea, creeaza o continua incercare, fii spontan. Normal ca daca ai o parere proasta despre tine, din interior se va arata si in exterior, ea simte asta si uite ca nu va fi atrasa de tine.
2) Iti e frica de raspuns? Daca zice nu, scoate din poseta un pistol Magnum si iti zboara creierii? Ce aveti frate cu fetele astea? Nu sunt monstrii, nu mananca baietii timizi, sper sa nu ai cosmar cu ea omule. straight face

| Jessica007 a răspuns:

Mai asteapta atunci, sa va cunoasteti mai bine si sa vezi daca iti impartaseste si ea sentimentele.Chestiile astea se rezolva in timp.Trebuie sa te interesezi sa nu aiba deja prieten, si dupa aceea poti sa te gandesti mai departe ce vei face.Invit-o undeva la un film, sau in parc.Mai intai trebuie sa conversezi cu persoana respectiva si dupa sa abordezi problema, nu poti asa hodoronc tronc.Bafta!

| Dribus017 explică:

Deci... Vorbesc de aproximativ 4 luni cu ea... E cu mine in liceu... Nu am spus ca e mai frumoasa ca mine, am spus doar ca asa mi se pare, plus ca ea mi-a zis ca sunt frumos... Dar totusi, chiar daca nu ma place, as vrea sa ramanem prieteni si daca eu ii spun ca o plac, iar ea mi-ar spune ca sunt decat un prieten sau alte chestii mi-ar fi rusine sa mai dau ochii cu ea...
Si apropo VergineVaccaGrasa sa stii ca nu e neaparat ca doua persoane sa fie la fel de frumoase pentru. a avea o relatie...
Va multumesc oricum... Mi-ar placea daca mi-ati mai raspunde cu niste sfaturi acum ca stiti mai bine problema.