| xArtstic a întrebat:

Hey`! Va rog ma ajuta`ti si pe mine`? Pai e o probleme in dragoste.in clasa a 3 a am cunoscut un baiat.era intr-o excursie. el a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna cum o cheama dupa aceea m-a intrebat pe mine. dupa excursie a doua zi. l-am vazut pe unde stau eu.am crezut ca e la un prieten dar eu nu am stiut ca el de fapt sta aproape de mine.acum sunt intra a 5 a. el ma saluta dar cand ia-m spus pe mess ca-l plac nu ma mai saluta deloc.de atunci tot timpul se uita la mine cand trec pe langa el sau cand stam in curtea scolii si asteptam sa intram (suntem de dupa-amiaza). o alta prietena de-a mea care e si colega mea mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea.sau o vecina care la fel cea mai buna prietena a mea iarasi mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea cand venea de la scoala.de cateva ori cred ca te 3 ori a vorbit cu mine. dar nu o conversatie de 5-10 min.de fiecare data adica de cele 3 ori el zis 2 vorbe iar eu 1.nu stiu daca ma place.prietena mea (cea pe care a intrebat-o in excursie) a zis ca ea aproape tot timpul cand trecea pe langa el si era singura ii spunea sa vorbeasca cu mine.cand ia-m spus pe mess ca-l plac l-am mai intrebat daca ma place.cand a intrat m-a intrebat daca sunt eu.asa si eu i-am spus ca da si el a spus " bine ing ". am 2 prietene care incearca sa ne faca sa fim impreuna...si o data acum intr`a 5 a.prietena mea (din excurie) l-a intrebat daca ma place. el nici nu a bagat-o in seamna.va rog ajutati-ma nu mai pot am si plans din cauza lui.tot timpul cand trec pe langa el se uita la mine si zabeste. Aaaaa da si pe 21.12.2011 adica miercuri la scoala la ultima o prietena de-a mea si-a rupt degetu na in fine si s-a dus la baie cu prietena noastra ( a mea si a ei ) ( prietena din excusie ). cand a trecut pe langa clasa baiatului de care imi place l-au vazut si s-a uitat la ele mai ales la fundului uneia dintre ele ( la cea din excursie ). nu mai suport.nu mai stiu ce sa fac.atunci miercurea aia cand am ajuns acasa am si plans.si prietena mea ( cea care si-a rupt degetu ) cred ca-l place pe baiatul pe care il plac eu...de ce cred asta? pentru ca apropo de multe ori cand trec pe langa el eu nu ma uitam la el ( nu mai stiu de ce ) si o intrebam pe ea fiindca eu stiam ca ea se uita la el.cand am intrebat-o de multe ori imi spunea ca nu s-a uitat la mine si ca s-a uitat la alta sau ca nu s-a uitat deloc.sau odata cand am trecut pe langa el eu m-am uitat. ea nu a vazut ca m-am uitat la el.si dupa aceea am intrebat-o sa vad daca minte. iarasi imi spunea ca s-a uitat la alta.nu ia-m spus atunci.credeti ca el ma place? si ca prietena mea ar putea sa-l placa? o = ora Am gresit Ma ajutati? Va rog! Sunt disperata!

Nu genul ala de disperata! [ Stiu ca am mai pus intrebarea asta odata dar mai vreau raspunsuri ] Si daca as avea un prieten [ iubit ] cum credeti ca ar reactiona? [ am dat copy paste ]

A da si o alta prietena de-a mea l-a intrebat in octombrie anul trecut daca ma place. el a zis da putin. dupa acum in anul acesta l-a intrebat din nou si a zis nu stiu.

Acum cateva zile ia-m trimis mesaj pe facebook cu " Ceau! Ce faci? Vrei sa fim prieteni? " si el tot nu mi-a raspuns.

O data pe mess prietena mea [ tot cea care l-a intrebat daca ma place ] a vorbit cu el. El i-a spus ca nu stie daca sunt eu

Azi colega mea [ tot cea care l-a intrebat daca ma place ] l-a intrebat ce crede despre mine. El a zis ca nu stie numai daca ma vede.

Ma ajutati?

Va rog!

Mai ales ca nu prea il inteleg

azi la scoala a venit in prima pauza a venit el sus. ca sa ma vada ca i-a spus o prietrena de-a mea. cand m-a vazut mi. a zambit dupa am stat 2 min. el a mai stat pe hol. sa vada daca vin pe hol.cred ca sa vb cu mine.in a doua pauza a mai venit la scarii. mi-a spus o alta prietena. dupa cand am scapat de la scoala eu coboram scariile in scoala.si nu stiu cum am cazut.si la naiba ca era si el acolo. si m-a vazut cand am cazut. si a zis " greutatea din ea ". numai pentru ca am cateva cred ca 2-3 kilograme in plus decat ar trebui. si numai pot. am plans cand am venit de la scoala. si acum imi vine sa plang.
Si ieri am vorbit cu colega mea. si a zis ca de fapt gardianul a zis asta. cea ce nu pot sa-mi explic este ca de ce se uita la mine [ el ] cand am cazut si in timp ce ma ridicam. dupa ce m-a vazut " in piciaore " s-a dus la chiosc [ asta s-a intamplat inauntru in scoala dar el vroia sa iasa ] sad

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Draga mea, a trecut deja multa vreme de cand incerci sa fii cu baiatul acesta si se pare ca nu e hotarat deloc sau probabil nu e exact cum crezi tu ca e. Se pare ca in mare parte e gagicar si ii place sa se roage fetele de el. Ii place mai degraba sa se roage fetele de el, sa stea degeaba nefacand nimic si sa fie cautat de ele. Daca chiar ii placea de tine facea mai mult, si te mai si ajuta dupa ce ai cazut pe scari, te ducea pana acasa si statea mai mult de vorba cu tine decat 5 minute maxim, eu cel putin nu m-as mai satura sa stau de vorba cu fata pe care o plac. Nu ar trebui sa te mai bazezi pe prietenele tale, incearca sa te descurci singura, caci astfel dai de inteles ca esti disperata si unui baiat nu-i plac asemenea fete. Fii mai descurcareata de una singura, caci nu toate prietenele tale sunt prietene adevarate, pot fi si false. Si nu te mai supara ca el se uita dupa alte fete, e si el baiat, e logic sa se uite dupa fete frumoase si sexy. Te baga in seama pe mess mai des, iti cerea un numar de telefon, sau daca il are deja te cauta si iti dadea mesaje, ti-ar fi raspuns imediat pe facebook, ar fi zis prietenlor tale ca te place, etc. Imi pare rau scumpo ca-ti zic asta, dar din pacate nu te place, incearca sa te respinga intr-un mod indirect si politicos, adica ignorandu-te. Ca te mai baga in seama putin acolo este doar pentru a te tachina ca stie ca-l placi.
Incearca draguto sa-ti cauti alt baiat, sa-ti placa altu care te merita si care sa nu te faca sa suferi atata si sa plangi. Decat sa te chinui atata si sa treaca tineretea pe langa tine draguto, mai bine cauta un baiat care merita sa te lupti pentru el, care nu sta atata vreme degeaba nezicandu-ti nimica si ignorandu-te. Apreciaza-te mai mult si capata mai mult incredere in tine. Esti tanara, ai destul timp draguto pentru baieti, mult succes iti doresc!

| darrio2007 a răspuns:

Mai dragoste mica.Tie de la 11 ani iti arde de baieti? Vezi-ti mai copila de scoala.Mai invata limba romana.Mai ales gramatica limbii romane.Ce minte aveti voi copiii din ziua de azi!

| acomputers a răspuns:

Lasa dragostea si pune mana pe carte!

| Serbanica_Florin_1993 a răspuns:

Hmm...interesant aceasta intamplare a ta, caci si eu am trecut prin asa ceva si imi doresc sa te ajut, dar nu prea imi place sa vorbesc pe net, ci nu stiu, ia id meu ca sa vorbim undeva in privat: f.serbanica daca mai ai nevoie de ajutor, oricand sti unde ma gasesti.