| anonim_4396 a întrebat:

Hey yastraight face
deci am si eu o problemastraight face si anume cu prietenul meustraight face
suntem de 3 ani impreuna, si de ceva timp e ciudat in comprtament, adica nu mai e asa interesat ca si inainte(sa ne intalnim sa ne petrecen timpul impreuna etc) pare neinteresat, plictisit mai bine-zis. ce pot sa fac, adica vreau sa realizeze el singur ceea ce face, ce as putea face eu prin comportament(nu vreau sa ii spun neaparat toate chestiile astea vreau sa le realizeze el sa vada)
mersi de ajutorsad

2 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Nu nu
comunicarea le rezolva pe toate.
Poate lui lucrurile astea i se par absolut normale.
Spune-i calm ca pe tine te deranjeaza asta, si daca vrea sa il ajuti, esti dispusa sa faci orice numai sa fie ca inainte.

Cel mai importanbt este sa fii alaturi de el, sa vada ca nu este singur.

| Georgiana21 a răspuns:

Cam asa se intampla cu toti. Incearca sa aduci noutate in relatia voastra, propune-i sa mergeti undeva voi doi un weekend, atrage-i atentia, vorbeste cu el.