| Wololol a întrebat:

Heya. Un coleg (bun prieten) de-al meu tot ia in brate o fata si se vede ca ei nu ii place. El incearca sa se apropie de ea, sa o tina de mana, iar ea se da inapoi. Ii ia lucrurile ca sa ii atraga atentia, dar ei nu-i place. Eu chiar tin la fata aia si nu vreau sa o vad asa. Ce ii pot spune colegului ca se o lase in pace (un sfat prietenesc), dar sa nu creada ca eu o plac. Mersi mult

3 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Pai daca ii spui sa o lase in pace el automat o sa-si dea seama ca tu o placi

| AtateaConditii a răspuns:

Spune-i ca mai mult o face sa ii displaca de el daca tot o enerveaza.

| k_7073 a răspuns:

Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.
La orice scenariu ma gandesc iese prost pentru tine