| andreutza161 a întrebat:

:* Am un coleg care ma place, dar eu nu-l plac.Mereu cand trec pe langa el,ma i-a in brate si imi spune "IUBI".I-am spus sa ma lase,dar nu ma lasa. Mereu vine la mine la banca si imi spune "buna,iubi! ce faci?",iar eu incerc sa il ignor. Un alt coleg il plac si el ma place. Cand vede ca acel coleg imi zice mereu "IUBI",el crede ca il plac pe acel coleg, dar eu nu-l plac.Ma puteti ajuta sa scap de acel coleg care ma ia in brate si imi spune "IUBI"? Azi nu voi comenta deloc la ce scrieti, iar peste 3 zile dau funda.

Răspuns Câştigător
| SabinaB a răspuns:

Asa am patit si eu... eu l-am ignorat si cand a vazut ca nu il bag in seama m-a lasat in pace. Inca ceva. Daca tie iti place de colegu celalalt vorbeste cu el si explica-i ca intre tine si colegu care te sacaie la cap nu e nimic si poate o sa fie ceva intre voi si colegu enervant o sa te lase in pace...
Bafta!

3 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Trebuie sa iei atitudine. Pe masura ce il ignori si nu protestezi el poate intelege timiditate nu neplacere. Incearca sa vorbesti serios cu el si sa ii comunici ca nu te intereseaza si ca gesturile lui NU pot fi tolerate. Stabiliti ca daca nu se opreste din acest mod de a glumi vei lua atitudine. Nu in gluma, nu la momentul in care o face. Daca nu te asculta, ia legatura cu cu parintii sau cu un cadru didactic si reia discutia in prezenta autoritatii.winking

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca stai asa cand el vine la tine si nu spui nimic ar putea intelege ca esti timida si ca totusi iti place ce face.
Spune-i clar ca tie nu iti place deloc de el si ca nu vrei sa iti fie iubit.
Vorbeste cu celalalt baiat, zambeste-i si asa el va intelege ca il placi pe el, nu pe cel care te enerveaza.
Succes!

| Katsuu a răspuns:

Stii ce sa-i faci smug) Il faci de ras in fata clasei(va ramane cu niste porecle, sau mai stiu eu ce din cauza ta si nu te va mai baga in seama, dar ai grija ca poate o sa iti placa baiatul mai tarziu si na). Sau, arata-i o alta fata dupa care sa umble!