| Baby a întrebat:

Hello TPU. Mie imi place de un tip... ce zic eu aici, iubesc un tip, un prieten de al meu. Ne cunoastem de vreo 5 luni sau mai mult si numai odata i-am dat de inteles ca il plac si atunci el a zis ca el e doar prieten cu toata lumea si ca daca se comporta frumos nu trebuie sa inteleg altceva. Va dati seama ca mi-a picat foarte aiurea si de atunci am decis sa il las in pace. Familile noastre sunt "prietene" si mergem la diferite seminarii impreuna. Eu tin la el foarte tare dar nu primesc acelasi raspuns. Adica, cateodata se comporta mai ciudat si ma roaga sa mai stau cand vreau sa plec, si ba tot da cu picioru in scaun si incearca sa-mi atraga atentia si etc, dar chestia e ca nu zice niciodata ceva concret. Cred ca doar se prosteste, daca as afla ca tine la mine cred ca as fi cea mai fericita persoana din lume. Dar nu cred ca se va intampla. Ce sa fac? nu vreau sa renunt pentru ca el tot ce vreau de la un baiat (aproape tot) si nu e ca restul. cel putin asa mi se pare mie. Nu-mi spune-ti nici de varsta ceva, ca aia e treaba mea (eu 15, el 16). Vreau doar un sfat, ceva, o parere. Mie teama ca daca ii spun tot o sa ma respinga si nu o sa mai pot nici sa dau ochii cu el sad
De asemenea, maine este un seminar si l-am intrebat daca merge si a zis ca poate si nu stiu, sa ma duc, sa nu ma duc? nu vreau sa aiba impresia ca am mers acolo numa pentru el, am si eu orgoliul meu.
El nu imi da cine stie ce semne ca m-ar place...
Va rog, un sfat.
Funda

3 răspunsuri:
| ramoyoopisicel a răspuns:

Mai bine renunta, am fost cam in aceeasi situatie si imi doream enorm sa fiu cu baiatul respectiv, iar apoi am cunoscut pe altcineva care mi-a deschis ochii asupra lui, si mai bine renunta ca daca te placea se comporta altfel cu tine. si in plus la 16 ani baietii nu stiu prea multe.cel putin nu sa gandesc la o relatie.

| vicky09gui a răspuns:

Pai, eu cred ca te roaga sa mai stai cu el atuncea cand vrei sa pleci doar ca sa nu stea singur, daca ti-a spus ca te considera o prietena si nimic mai mult inseamna ca nu te place + spui ca nu iti da semne ca te-ar placea... nu incerca sa il sufoci pentru ca o sa va indepartati, i-al incetul cu incetul... sau poate ii place de alticineva, exista si posibilitatea asta.

| MyNaMeYsPrO a răspuns:

PAI AM avut aceeasi problema,imi placea o fata traznet shyde fiecare data cand o vedeam mi se aprindeau calcaiele, am incercat sa ma dau pe langa ea dar de fiecare data nimic, ateadata parca vroia si ea sa stau cu ea dar acum imi dau seama ca nu a fosty asa...pana la urma am renuntat, din cauza ei nu am mai fost cu o pretena timp de 1 an, te sfatuiesk sa renunti. suferio sa-si faca o prietena si o sa ramai cu buzA umflata