| MrsDeee a întrebat:

Heyy
Credeți că dacă
-beau doar apă sau ceai fără zahăr
-o felie de pâine (doar la micul dejun)
-fără grăsimi si dulciuri
-fără mâncare după 6-7 (pentru că eram obișnuită să mănânc și la 11-12)
-sport regulat
o să încep să slăbesc

Adică vreau să slăbesc sănătos pentru a nu mă îngrașă dublu apoi.

Ce altceva îmi mai recomandati?
Voi ați slăbit sănătos?

Dau Fundă

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti adopta acest regim, nu poti priva corpul de hrană sănătoasă, o sa clachezi si in loc sa slăbesti, vei ajunge in spital cu caderi de calciu glicemie, sau o sa devii anorexică, nu face prostii, trebuie sa maninci regulat de minimum 3 ori pe zi, dimineata mic dejun, prinz si cina, nu ai spus ce varsta ai, dar banuiesc ca ai pana in 20, esti in crestere nu te ambitiona prosteste sa nu maninci, corpul tau are nevoie de proteine, minerale, calciu pentru oase, maninca fructe, legume carne pește, lapte, ouă, brînză, morcovi salate verzi, salate de varză, salate de roșii ca vine vara, fructe trebuie sa consumi, dar orice ai minca trebuie mincat cu moderatie putin din tot, pîine ai nevoie pentru a functiona creierul. Daca chiar vrei sa slabesti, mergi la un medic nutritionist si el in urma consultatiei si analizelor pe care ti le face, i ti va face el un meniu, din care sigur nu vor lipsii alimentele sanatoase, evită dulciurile, fast foodurile, si atunci incet vei slăbii.Ce varsta ai? Mersi.

| Mada1920 a răspuns:

Singurele momente cand am slabit au fost de stres si am slabit 11 kg intr-o luna. In rest am greutatea conatanta, de dat jos am doar 5 kg. Depinde si de metabolismul tau poti slabi cu multa usurinta sau nu. Este absolut ok meniul care ti l-ai propus, cel mai important sa eviti dulciurile si prajelile si sa faci ceva efort fizic, zilnic.