| Bibi07bubu a întrebat:

Heyy! Nu am mai luat ultimele 7 pastile anticoncepționale deoarece nu m.am simtit bine de la ele si dupa doua zile dupa ce le.am intrerupt am avut contact sexual protejat dar la sfarsit sperma sa scurs din prezervativ pt ca eu am mai stat putin. Exista risc de sarcina?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar foarte foarte mare deoarece imediat, dupa 2-3 zile din momentul opririi administrarii pastilelor AC intr-un astfel de mod, se produce ovulatia. Probabilitatea de a se forma o sarcina exista daca sperma a ajuns in vagin.