| DyannaDya a întrebat:

Heyy! Stie cineva un site cu diferite forme pentru. fata (rotunda, ovala...) si ochelari potriviti pentru diferitele tipuri de forme de fetebig grin.Multumesc, cel mai bunn rasp primeste fuunda! Scuze de categorie dar am nevoie de un rasp f. >urgent!:"

2 răspunsuri:
| spotlight a răspuns:

•Fata ovala: este cel mai usor sa alegi ochelarii pentru acest tip, deoarece este considerata fizionomia perfecta. Aceasta este caracterizata prin frunte si maxilar la o dimensiune aproape egala, cu obrajii. Proportiile echilibrate ale fetei ovale iti permit sa alegi orice model de ochelari vrei.
•Fata patrata: este caracterizata printr-o frunte puternica si un maxilar mai lat. Pentru ca trasaturile sunt in unghi drept, ochelarii potriviti sunt cei rotunzi sau ovali pentru ca estompeaza din colturile ascutite.
•Cel mai dificil este sa gasesti ochelari pentru fata in forma de triunghi inversat (inima), cu frunte lata, pometi proeminenti si barbie ingusta. Este important sa probezi mai multe modele pentru a gasi perechea care ti se potriveste. In general, se potrivesc ochelarii de dimensiuni reduse.
•Fata rotunda este descrisa ca avand lungimea cat si latimea egale, acestea fiind caracterizate prin curburi largi, foarte putin ascutite. Persoanele cu fata rotunda ar trebui sa aleaga ochelari cu unghiuri ascutite (patrati sau dreptunghiulari) pentru a le accentua si defini trasaturile sau modele cu lentile alungite, in lateral.
•Daca ai fata alungita, cu trasaturi ascutite, prea lungi, lasate, incearca sa-ti iei ochelari cu lentile dreptunghiulare sau ochelari tip „pilot".

| D33ad3d3 a răspuns:

Salon virtual sau tazz