| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Cum imi pot face un site in care sa vand haine? Ma poate ajuta cineva repedee! Scuze de categorie dar am nevoie de un rasp rapidhappy.

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Cumpara un domeniu, downloadeza un script pentru magazin online (iti recomand open cart http://www.opencart.com/), pui produsele pe el si astepti sa primesti comenzi.

O varinta mai simpla ar fi sa listezi hainele pe care vrei sa le vinzi pe situri de anunturi/licitatii cum ar fi okazii.ro.

1 răspuns:
| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site/blog gratuit pe care il poti transforma in magazin online. Modulul de magazin online costa doar 1.99$/luna (deci aproximativ 6 RON). Sistemul se adreseaza tuturor, fie incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip numesite.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (cum spuneam de tip numesite.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant) şi multe altele. Cu acest sistem practic, iti faci un magazin online cu doar 6 RON pe luna (Aprox. 60 RON pe an).

Daca vrei sa fie si mai profi, iti iei domeniu ".eu", ".com",".ro" si il parchezi la ucoz tot gratuit.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!