| ianisia a întrebat:

Hi all.Am si eu o intrebare.Sunt destul de ingrijoratasad. Acum doua zile am facut sex neprotejat cu prietenul meu.si eram chiar in primele zile fertile, si el a lasat in mine. oare e posibil sa fi ramas insarcinata? Pls helpp cu un raspuns. thx.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte posibil sa fii insarcinata. Vei afla cu certitudine facandu-ti un test de sarcina din urina de dimineata cam la 21 de zile de la contactul sexual.
Nu te framanta prea tare, grijile tale ii pot face rau micutului, daca esti insarcinata.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E foarte posibil! Dar de ce faceti mai oameni buni, neProtejat?! Vi s-a urat cu binele?! merita toate riscurile, pentru 2/3 lei?!

| Flav a răspuns:

Eu-s curios cum a calculat Legiutoarea ''Sunt şanse de peste 70% să rămâi însărcinată.'' laughing
De ce nu va protejati mai? De ce vreti sa traiti momentul / clipa si doar atat? Asa faceti si-n viata de zi cu zi?
Inca un lucru, cu prietenul tau faci sex, nu dragoste?

| Flav a răspuns:

Buna.
Draga Legiutoarea, eu ma refeream strict la procentul tau de 70%. De ce peste 70% si nu 60%, sau 50%?
Matematica e grea pentru. unii? Banuiesc c-a fost o ironie ieftina asupra mea. Nici nu stiu cum sa ma cobor sa-ti raspund, sau daca sa ma cobor. Toti in ziua de azi dau un numeral si daca sunt atacati vorbesc de matematica, dar ei habar n-au sa extraga un radical sau sa faca o limita. Deci, nu cred c-o sa-ti raspund, nu cred ca merita.
Pa, pa.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil sa ramai insarcinata. Fa un test de sarcina.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Categoric, sansele sunt foarte mari, daca stiai ca esti in perioada fertila de ce nu te-ai protejat?

daniela
| daniela a răspuns:

Off mai fetelor dragelor... oare chiar nu se poate sa va protejati sub o forma sau alta... exista atatea moduri de protectie. Chiar totul e asa de rapid si nu accepta amanare... si apoi vai oare sunt insarcinata? da mai mult ca sigur.

| marsy a răspuns:

Dea. poti ramane insarcinata!

| cioko19 a răspuns:

Desigur! Daca zici ca erai si in zilele fertile.sunt sanse foarte mari!
Poti sa iei pastila de a doua zi, ca sa fi sigura ca scapi!
Cat costa? depinde de farmacii.este unde costa 30, 45, 60, 65 lei happy
Dar daca o iei dupa 72 de ore dupa ce "s-a scapat"in tine.nu mai are efect.
Prima pastila o iei cat de repede poti, si a doua pastila peste 12 ore.
Succes:-s :*

| cotzobel a răspuns:

Cu siguranta poti ramane insarcinata...mai,mai,e chiar asa de greu sa va protejati? si daca esti ce vei face? cumva avort? de parca sufletul care creste in tine are o vina ca nu si. a pus prietenul tau caciulitahee hee. offf!

| cotzobel a răspuns:

Cu siguranta poti ramane insarcinata...mai,mai,e chiar asa de greu sa va protejati?si daca esti ce vei face? cumva avort? de parca sufletul care creste in tine are o vina ca nu si.a pus prietenul tau caciulitahee hee..offf!

| alexdop21 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca te-ai duce la medic sa iti spuna el mai exact daca esti sau nu gravida, daca esti gravida atunci e mai dificil, daca nu incearca sa folosesti prezervativul / anticonceptionalele

| Brigitta a răspuns:

Pai daca chiar tu zici ca erai in zilele fertile si a lasat in tine atunci tu cam cum crezi ca functioneaza treaba asta?
Normal ca poti fi insarcinata. Exista doar o sansa fff mica sa nu se fi fecundat ovulul.

| speranza24 a răspuns:

Daca nu ai ramas insarcinata de data asta, ar fi foarte bine si o lectie pentru viitor,,, nu te juca cu corpul tau si cu viata ta, pentru un moment de placere, chiar daca prietenului tau nu'i place sa foloseasca prezervativul, tu gandeste-te la tine, la consecintele care pot aparea dupa o partida de sex neprotejat, nu doar la o sarcina nedorita dar si la bolile cu trasmitere sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt şanse de peste 70% să rămâi însărcinată.
Poţi face un test de sarcină peste 7 zile de la presupusul contact neprotejat şi vezi rezultatul.
Pe viitor nu te mai juca, foloseşte prezervativul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dragă Flav, nu este o regulă să rămâi însărcinată din primul contact sexual, în schimb şansele sunt mari!
E grea matematica, nu este dată pe înţelesul tuturor.
O zi bună îţi doresc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

Vei ramane insarcinata.

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@leguitoarea - mie poti sa imi explici matematic cum ai ajuns la 70 %. Chiar daca e vorba de logaritmi.

| ammodytes a răspuns:

Sincer, cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare.Eu nu inteleg cum nu te-ai gandit dupa sa-ti cumperi asa numita 'pastila de dupa' si stiai o treaba... poti sa-ti cumperi un test de sarcina (desi de banii astia puteai lua un prezervativ)

| ianisia explică:

Chiar folosesc protectie tot timpul, dar atunci nu stiu cum s-a intamplat si ne-a scapatcrying. si acum ma gandeam la metoda calendarului si mi-am dat seama ca eram in primele zile fertilecrying.deocamdata nu am nici un simptom. e prea devreme. o sa mai astept cateva zile si voi face un test...hope sa nu se fi prins nimic .thx inca o data pentru rasp.>big grin