| AnonimasOriginal666 a întrebat:

Hi. Am facut si eu o prostie am incercat sa fac si eu dragoste cu prietenul meu. Asa pai a incercat sa ma dezvirgineze si de la durere am inceput sa plang dar nu la bagat pana in capat doar cat a rupt putin din ata aceea si mi-a curs sange dupa si inca curge. O sa imi treaca sangerarile pana maine? Si imi atarna ceva cred ca ii o bucata din pielita aceea care s-a rupt si restul nu. Sa o rup eu de tot sau sa o las sa se retraga?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa ai dureri si sangerari la dezvirginare. Sangerarea poate dura chiar pana al 5 zile, nu e cazul sa te ingrijorezi. Nu rupe nimic, lasa zona sa se vindece de la sine. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale

| corbulalbrosu a răspuns:

Canalul tau vaginal prin conformatia sa genetica este extrem de stramta, cam cat sa incapa un creion fiind suficienta pentru a se elimina menstruatia. Dar in momentul in care se incearca introducerea unui penis care este incomparabil mai gros in momentul introducerii fortate a acestuia in vagin, apare acea durere insuportabila cauzata de intinderea exagerata, peste limite a muschilor vaginali. Pentru ca in cazul unei noi incercari rezultatul sa nu fie identic, vei fi nevoita/se impune sa incepi sa te masturbezi intravaginal in mod progresiv facandu-ti "degetica" la inceput cu 1 deget urmand ca dupa un anumit timp sa treci la 2 degete. Doar dupa reusirea acestei performante vei putea spera la o posibila noua incercare de dezvirginare care sa fie mai putin dureroasa si oarecum mai acceptabila/suportabila(ca durere). Devine obligatorie largirea vaginului prin aceasta metoda deoarece chiar si in cazul unui preludiu tot lubrefiantul din lume nu ar fi de folos/suficient in starea aceasta, sa-ti relaxeze si intinda muschii vaginului tau deoarece acestia fiind neatinsi, in starea lor actuala opun o rezistenta extrem de mare la intinderea lor excesiva provocata de penisul introdus fortat in momentul penetrarii. Prin practicarea degeticii vei reusi sa-ti transformi actualii muschii rigizi in niste muschi mai elastici si oarecum relaxati ceea ce va avea drept urmare si o largire suficienta a canalului vaginal, ceea ce va permite o penetrare chiar si de scurta durata. Hemoragia care se produce acum, se va opri curand deoarece doar in cazuri cu totul exceptionale sangerarea poate tine 2-3 zile. Daca intr-adevar ar atarna ceva, dar este greu de crezut ca este posibil asa ceva, acea pielita va dispare destul de repede de la sine. Multa sanatate.