| Kydutsa a întrebat:

Sunt prietena proprietarei contului. Am 17 ani. Iubitul meu are 20.
Aseara am facut-o pentru prima data.

Prietenul meu si-a pus prezervativ, dar nu putea sa o bage, deoarece ma durea, nu a bagat decat putin, apoi a mai incercat odata, m-am dezvirginat, a curs putin sange, dar tot ma durea si i-am zis sa o scoata, cand a scos-o prezervativul era rupt. La noi nu mai aveam altele si am facut neprotejat. Durerea a fost cam de 5-6 minute, dupa care pe el l-a luat o durere si a reusit sa scoata foarte putin, mentionez ca era mai mult de jumate in mine si a ejaculat. Cand a scos-o de tot era plina de sange si de atunci imi curge si mie sange incontinuu si foarte mult si ma doare burta ingrozitor. noi dupa ce a scos-o am mai incercat dar tot cu sange si cu dureri. Sangele o fii de la menstruatie? Menstruatia mi-a venit pe luna aceastta pe 2 si s-a terminat pe 9. si mie de obicei nu imi vine mult si fara dureri. Ce sa fac? ce poate fii?

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar nu ti-ar strica o vizita la ginecolog.Trebuia sa folositi un lubrifiant mai ales ca era prima data, probabil nu ai fost destul de uda acolo unde trebuie el a fortat-o si de aceea s-a rupt prezervativul.Mai bien nu faceati nimc neprotejat sau trebuia sa aveti mai multe prezervative.Ai grija sa nu fi ramas insarcinata, daca iti intarzie menstruatia mai mult de o saptamana fa un test de sarcina.Cat despre acel sange nu stiu ce sa zic poate ar trebui sa mergi la ginecolog dar totusi s-ar putea sa fie si menstruatie.Aici nu ma pot baga sa iti zci concret ce sa faci.Bafta si ai grija de tine!

| chelie91ptm a răspuns:

Ce nume ii pui copilului?

| AnnaMaria a răspuns:

Mergi la medic!

| yhsay a răspuns:

Doamne sfinte copila, du-te neaparat la o farmacie si cumpara pilula de a doua zi. Daca zici ca s-a intamplat aseara, mai are sanse sa functioneze maine; altfel, este foarte probabil sa fii insarcinata.

Du-te neaparat la ginecolog daca dureriile si sangerarile in timpul actului persista - dar mai incearca de cateva ori (mie mi-a curs primele 3 dati sange si apoi s-a oprit). De sangerarea asta abundenta de acum, am mai auzit, fiecare fata e diferita, cel mai probabil ai avut un himen "rezistent" si penetrarea a fost prea brusca pentru tine.

Sfat pe viitor : sa nu mai faci prostia de a o face fara prezervativ.

| Adelinushka a răspuns:

Scuze dar nu te pot ajuta caci idee nu am. Daca ati avut in plan sa faceti pentru prima oara trebuia sasi cumpere mai multa protectie dar nu numai unul...Si daca te durea nu e nimi strasnic caci e pentru prima oara si de aceea te-a durut dar de faptul ca iti mai curge singele nu stiu posibil sa fie si din cauza menstruatiei.ai bine consulta medicul...