| Mihai_3714 a întrebat:

Hi. Azi i-am spus unei fete pe care o plac foarte mult ( Ma gandesc la ea de 2 luni si incerc sa vb cu ea in fiecare zi)...ca o plac si chestia este ca mi-a spus ca ii place de alt baiat si ca sunt dragut dar nu poate fi cu mine din moment ce ii place de respectivul. Tot timpul ma gandesc la ea si gandul ca vrea doar sa ramanem amici ma sperie foarte mult. Cand ma gandesc la ea si ca nu vrea sa fim impreuna imi bate inima foarte mult, sunt trist, imi este rau si parca nu mai am nici o legatura cu realitatea si nu mai am nevoie de nimic. Chestie este ca mai mi-a placut de doua fete mai demult si am avut raspunsuri negative, nu stiu ce sa fac PLUS ca imi lipsesc foarte mult colegii din generala chiar daca sunt in clasa. 10...de ce am mereu ghinion? Si nu am nici macar un prieten sa ii spun aceste lucruri? Iar mai ales cum sa fac cu fata asta, sa uit sau ce?

Multumesc celor care au citit... eventual raspuns

3 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Stai linistit ca o sa gasesti si tu o fata care poate va fi innebunita dupa tine. si nu te grabi sa gasesti repede o fata doar ca sa nu fi singur, o sa vina si **vremea** ta.
esti tanar si ai timp de toate. la varsta ta e normal sa ai un confident sau confidenta cu care sa impartasesti idei si experiente, toate o sa vina la timpul lor. incearca sa nu te mai gandesti asa mult la capitolul **dragoste** si ai sa vezi ca asa din senin o sa apara si cineva cu adevarat special in viata ta.
nu esti ghinionist doar ca ai trecut asa prin mici incercari impuse de viata si sa stii ca acestea sunt minore pe langa altele mai grave. eu ca fata zic mai bine sa o lasi pe respectiva domnisoara sa.si vada de viata ei, nu fi insistent daca ea ti. a zis ca place pe altcineva. te inteleg ca esti dezamagit si probabil te gandesti la ea fiindca o placi cu adevarat... dar asta este o sa gasesti pe altcineva care te merita

daca vrei sa mai vb cu mine sa-mi dai un mesaj. sper ca am fost de ajutorkiss
un gand bun, catalina:dkiss

| alexaaa a răspuns:

Buna! e normal sa fii un pic dezamagit pentru "nu"-urile primite.atunci cand iti place de cineva foarte mult, ai vrea sa stai cu acea pers tot timpul, si poate fii extrem de greu sa primesti un refuz. dar macar a spus ca esti dragutz.de undeva se incepe.nu-ti face griji, ei ii place de un baiat, dar nu stii daca si acelui baiat ii place de ea.incearca sa ast un timp sa vezi ce se intampla cu ea, si apoi vei putea lua o deciziehappy. daca ea va fi cu acel baiat, incearca sa iei experienta asta ca ceea ce este:o experienta in dragoste.nu-ti face griji, vei intalni fata potrivita pentru tine la un moment dat, poate pana atunci trebuie sa treci prin asta...cine stiewinking

| Mihai7best a răspuns:

Prieteni adevarati nu exista pana la urma tot te dau dracului si cel mai bun prieten al tau esti chiar tu si faza e ca nu inseamna ca ai ghinion, dar datile viitoare cand iti place de o fata spune-i dupa maxim o saptamana nu dupa doua luni, poate daca ii spuneai asa la timpul acela nu ii mai placea de acel tip si te alegea pe tine si stai calm ca mai sunt si alte fete big grin