| Alexandra_3922 a întrebat:

Hi... daca m-ati putea ajuta cu un raspuns v-as fi foarte recunoscatoare, m-am indragostit de un barbat insurat, care de parca nu ar fi fost de ajuns este si tatic de cateva luni.nu stiu ce sa fac...sotia lui imi este foarte draga si mi-e teama ca daca va afla nu voi mai putea da ochii cu ea niciodata.cand mananc ma gandesc la el, cand stau in pat ma gandesc la el, cand ascult muzica ma gandesc la el si tot asa.va rog ajutati-ma si pe mine cu niste raspunsur, vreau parerile voastre. ce sa faccccc?

Răspuns Câştigător
| BreeTanner a răspuns:

Salut! Eu cred ca o sa treaca "dragostea" asta.Il simpatizezi doar, nu cred ca te poti numi indragostita de el daca nici nu il cunosti asa bine.Eu zic sa nu le strici familia deoarece aceasta dragoste este tipic tineretei.Si eu am fost in aceasta situatie, dar, a trecuthappy. Probabil ca simti ca il placi din cauza faptului ca iti doresti altceva decat ceea ce ai experimentat.Probabil vezi cum se comporta cu familia lui si simti nevoia de protectie, vrei pe cineva matur si experimentat. Sper sa iti revi din aceasta "iluzie"... Sper sa nu ma insel.Si,in plus, nu ai mentionat daca si el te place. Dragostea este in doihappy...Asa ca, treci peste. Sper ca am fost de ajutor!

12 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Cel mai fair-play este sa iesi din decorul lui.

| Pho3nix a răspuns:

Uita-l. E casatorit, e si tatic. Deci trebuie sa-l uiti cat mai repede.
Plus ca sotia lui iti e draga.
Nu te mai baga intre ei si iti vezi de treburile tale.

| andradat a răspuns:

Oricat de greu ar fi parerea mea este sa te indepartezi de el, deoarece el are o familie. Gandeste'te cum ar fi ca o persoana draga tie sa fie indragostita de sotul tau si tatal copiilor tai. happy
Incearca sa il uiti, si nu fa o prostie ca dupa aia o sa ai pe constiinta acea familie distrusa din vina ta.
Vorbeste cu alti baieti nu stiu, incearca cu altcineva pentru ca omul asta este luat, nu este corect fata de sotia lui. Succes si sper sa faci alegerea cea mai buna. happy

| kaya a răspuns:

Cel mai dureros lucru sa iubesti un barbat insurat si sa nu stii ce sa faci... el nu isi va parasi niciodata sotia si copilul, si daca va fi cu tine ziua seara tot la ea va fi, tot cu ea va manca si tot ei ii va spune ca o iubeste si multe altele... tu vei fi pe locul doi in viata lui.Trebuie sa gandesti bine ce vrei cu adevarat nu cred ca ti-ai dori sa fii amanta, de obicei ele sufera la sfarsit cand totul se termina vor auzi:nu imi pot lasa nevasta si copilul etc etc
Ce pot sa iti spun e sa nu lasi pe nimeni niciodata sa te puna pe locul doi...mult succes si numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| mahoney a răspuns:

Fi optimista meriti sa simti aceste sentimente si pentru persoane care vor sa-ti ofere dragoste happy Altfel te-ai plictisi, doar ti-ai satisface pofta de moment si farmecul ar disparea. Nu neeaprat un barbat insurat reprezinta o atractie pentru fete, ci si unul care este intr-o relatie are uneori acelasi impact big grin

| BreeTanner a răspuns:

Cu placere Alexandra.Ma bucur ca ti-am fost de ajutor, si multumesc frumos pentru. fundita.big grin.Prma mea fundita.Sunt noua pe sitehappy

| MeduzaInaripata a răspuns:

Doar te atrage fizic...insa nu poti sa spui ca il iubesti cu adevarat. Iar daca e sa afle ca il placi, nu va face nimic...doar are familie! Eu zic ca o sa-ti treaca si incearca sa nu te mai gandesti la el. Take care!winking

| kenzo a răspuns:

Tradus esti "amanta", cred ca ar fi cel mai bine sa iti vezi de treaba ta si sa nu te bagi in familia lui. sper ca nu ati facut sex... ca e si mai rau.

| mira_5804 a răspuns:

Tu chiar vreai ca toti sa te numeasca amanta? chiar vreai sa distrugi o famile? mai bine du-te la tara sau la odihna si staruite sa-l uiti.credema va fie mai bine pentru tine.sa zicem tatal meu tot a lasat-o pe mama din cauza unei amante, si pina acum sufer. tu chiar vrei sa-i iai tatal al celui copil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine alexandra,,,, am 2 ani de zile in care iubesc un barbat insurat si stau in banca mea pentru ca nu as vrea sa sufere copiii lui, are o fetita si un baiat, de atat timp traiesc cu iubirea asta in sufletul meu,,, si crede-ma ca nu am zis nimanui ca il iubesc enorm de mult. in fine e un barbat INTERZIS pentru mine... ti-am zis lucrurile astea pentru ca stiu ce simti,,,,,, sfatul meu e sa nu te combini cu el,,,,,, vei suferi mult,,,,, oricum si tacerea doare enorm de mult...---- nu face aceeasi greseala ca altele,, te pup Mary (ma cheama)

| Alexandra_3922 explică:

Multumesc tuturor de pareri, in special lui bree tanner...nu imi apare aci sa iti dau fundita ca ti-as da-o cu cea mai mare placere...