| username23 a întrebat:

Hi wave Am o intrebare ft serioasa! Acum 5 zile am avut contact sexual neprotejat, a 2 zi am avut putin senzatii de voma, apoi a 4 zi m-a durut in partea dreapta a abdomenului. Azi e a 5 zi si am de 3 ore senzatii de voma, e posibil sa fiu insarcinata? straight face (prietenul meu nu a terminat in mine) funda

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Măi, un sâmbure de logică în întrebarea ta există.
În primul rând, nu există simptome de sarcină după 5 zile.
Totuși, există riscul de a rămâne însărcinată din cauza lichidului prespermatic. Fă un test de sarcină, să sperăm că nu ești.
Simptomele unei sarcini apar cam la vreo 3 săptămâni de la contactul sexual, din câte știu eu. Nu săriți pe mine dacă greșesc, dar așa știam.
Baftă

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, dar simptomele nu au nici o legatura. Simptome poti avea cam la 5 saptamani de la contactul sexual.

| RXN a răspuns:

Esti doar paranoica.Simptomele de sarcina nu apar dupa 5 zile, dar asta nu inseamna ca nu ai putea fi insarcinata.Nu mai bine te-ai scuti de torturile astea psihice si te-ai proteja? Daca te-ai considerat matura sa faci sex, ar trebui sa demonstrezi asta si la nivelul asumarii responsabilitatilor pe care le implica un act sexual.

| gigiro a răspuns:

Pentru cateva minute de sex, suferi de 5 zile.Asa-ti trebuie, daca nu te protejezi.

| αndï a răspuns:

In caz ca erai pe stop in momentul ala da... dar excluzand asta, daca nu si-a dat drumul in tine e o sansa de 3~5% sa fii insarcinata, depinzand de cum mai avea el vreo urma de sperma sau lichid seminal pe penis...
si in plus nu trebuiesa fi ingrijorata, organismul tau e in schimbare, de aia patesti asa... poate nu erai pregatita la momentul respectiv.
el te-a inceput atunci? ca daca da, asta ar putea fi problema, daca nu ar trebui sa iei un test de sarcina.

| dreamygirl a răspuns:

Draga mea, nu ai greturi si ameteli la 4 zile dupa ce ai facut sex neprotejat. Dupa cateva saptamani se simt astea in cazul in care ai ramas...Si totusi, ce era in mintea ta? PROTEJEAZA-TE!

| ioana_8259 a răspuns:

Senzatiile de voma nu apar asa repede cand esti insarcinata asta e doar in mintea ta... daca te-a durut in partea dreapta ai alceva du-te si fa un consult la ginecolog

| EvaStar a răspuns:

Ce tot spui mai fato in asparagusu meu...zau asa! n-ati avut bani d prezervativ sau ce?!

| byby_7370 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramai insarcinata dk nu a ejaculat da totusi nu este imposibil. oricum poti sa stai linistita deokmdata pentru ca senzatiile de voma si ameteli apar dupa vreo 3-4 sapt.si data viitoare protejeaza-te pentru ca poti sa te alegi cu cine stie ce boala.si dk sunteti impreuna de mult timp si nu vreti sa folositi prezervativ faceti-va analizele si dk totul este ok i-ati anticonceptionale.sau altceva sper ca ti-am fost de folos