| Hannabel123 a întrebat:

Buna TPU
Deci am si eu o intrebare serioasa. Am avut contact sexual neprotejat, dar a fost foarte scurt, si prietenul meu nici nu a ejaculat. Dupa 5 zile mi-a venit menstruația, si a fost ca de obicei. Întrebarea mea este, s-ar putea sa fi rămas însărcinată? Am si niște dureri ușoare in partea de jos a abdomenului, pot fi de la o presupusa sarcina?
Cei care știți ceva despre asta, va rog să-mi răspundeți, pentru ca nu stiu ce sa cred.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz fiindca sexul amintit a fost intretinuta cu 5 zile inainte de data la care a inceput/s-a produs menstruatia, si care asa cum ai precizat s-a desfasurat in conditii normale ca si in cazul menstruatiilor anterioare, rezulta ca sexul a avut loc in mod sigur in perioada celor 9-10 zile 100% nefertile care sunt situate inaintea menstruatiei. Poti sa devii complet linistita si lipsita de orice ingrijorare, fiindca este stiut/cunoscut si stabilit pe baza experimentelor efectuate in mod stiintific si medical ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestora de a fi cicluri menstruale de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie in aceasta ultima perioada a ciclului, NU poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii. Si fiindca se stie foarte exact si precis acest lucru, in aceste ultime 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata de catre barbati in vagin la terminarea fiecarui contact sexual in mod voit/intentionat fara nicio teama sau retinere. Intretinerea de contacte sexuale neprotejate este posibila datorita faptului ca spermatozoizii care exista in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc performanta ca printr-o minune sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In conditiile descrise de tine privind sexul intretinut, trebuie sa stii si sa fii convinsa de faptul ca si daca ar fi ajuns sperma in vagin, formarea sarcinii ar fi fosta absolut IMPOSIBIL sa se realizeze/produca si exact din acest motiv s-a produs si menstruatia respectiva. Multa sanatate!

| Hannabel123 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos pentru răspunsul primit, m-a cam liniștit!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita de boli cu transmitere sexuala!
De o sarcina nedorita scapi in 10 minute, pe cand de o boala cu transmitere sexual, poti sa mori.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

Nu ai sa afli acest raspuns, de ce? fiindca nu ai de unde sti nici facand ea un test daca e insarcinata sau nu. Ttrebuie minim 3 saptamani sa treaca si atunci nu vei sti 100%
Abia poate dupa o luna vei afla. Asa ca spune rugaciuni in fiecare seara si poate vei avea noroc si scapi.