| Smile25 a întrebat:

Hi.In curand e ziua celui pe care il plac dar cu care nu am mai vorbit de aproape 3 luni, nici pe mess si nici cand ne intalneam. E din acelasi liceu cu mine si i-am zis ceea ce simt pentru el pe mess.Ne-am intalnit o data prin liceu si am vorbit vreo 3 minute, iar dupa ziua aia nu am mai vorbit, iar atunci cand ne intalneam fiecare priveam in alta parte si ne comportam ca doi anonimi.Intrebarea mea e daca sa ii zic "La multi ani!" de ziua lui sau nu.Ar fi ok sa il sun dupa ce nu am mai vorbit atata timp si nici nu ne salutam? Daca il sun sa il sun cu privat sau cu numar? Daca nu raspunde si ii trimit mesaj ce i-as putea mai scrie pe langa simplul :"La multi ani!'? Atept pareri.Ms :*

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai suna-l si cere-ti scuze pentru ca nu l-ai mai bagat in seama.suna-l cu numarul tau.de ce sa-l suni cu ascuns?straight faceii scrii ca acest mesaj este din inima si ca iti place de el.succes!big grin

| Pufuleti a răspuns:

In primul rand, gandeste-te ce ar face el daca ar fi in situatia ta. Daca tii neaparat sa ii spui La multi ani, spune-i doar atat (sau cateva urari in plus, sanatate, bla bla), oricum sa nu pari prea interesata de el, chiar daca esti. Si eu sunt tot la liceu si am observat ca daca nu ii acorzi atentie baiatului care-ti place, vine el singur.
Daca e un tip de treaba si te place o sa ramana profund impresionat ca stii cand e ziua lui de nastere, desi nu va cunoasteti foarte bine.
E cu dus si intors, faci cum simti, eu cred ca n-ai nimic de pierdut.

| Matzuccc a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui La multi ani dar sa-l suni cu numarul tau.Si eu am fost in situatia ta cu un baiat de care eram despartita de 3 luni dar fusesm impreuna 8. Desi eram certati foarte rau l-am sunat si i-am urat la multi ani a ramas chiar surprins si m-a invitat si la ziua lui, dar nu am putut sa merg. dupa acea zi am vorbit foarte des incat am ajuns sa ne impacam 2 luni mai tarziu. Mult succes;*

| andrada222 a răspuns:

Ar fi frumos sa ii zici la multi ani de ziua lui. poate astfel se infiripa o poveste intre voi doi.asa el poate sa vada ca tu tii la el si nu sunt doar vorbe.va mai vedea si ca stii data lui de nastere:*