| fancullo a întrebat:

Hi TPU,daca esti virgina si iti incepi viata sexuala,logic,daca te dezvirginezi sangerezi un pic, ce simte partenerul in momentul ala cand sangerezi, ar trebuie sa-mi fie rusine?

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

WOW... ar trebui sa ii spui prietenului tau ca esti virgina ca sa te ia mai usor pentru ca altfel durerea ar fi mai puternica... D
Si nu iti face griji de sange, ideea e ca el sa stie, sa nu-l iei pe nepregatite. La o adica ar fi o onoare pentru el sa fie primul in viata ta.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU trebuie să-ţi fie ruşine, nu ai de ce, e o chestie normală!

Băiatul nu simte că sângerezi, dar se vede puţin...

| fancullo explică (pentru bursuc001):

Mi-e frica :'( :s

| bursuc001 a răspuns (pentru fancullo):

De ce să-ţi fie frică?

| fancullo explică (pentru bursuc001):

Sa-mi incep viata sexuala sad

| bursuc001 a răspuns (pentru fancullo):

Păi, NU te "obligă" nimeni să-ţi începi viaţa sexuală ACUM - ai abia 15 ani, eşti prea tânără pentru asta!

Ar trebui să aştepţi până te simţi pregătită; iar dacă prietenul tău e mai insistent, TREBUIE să-i spui să mai aştepte că nu te simţi "pregătită"!

Dacă te iubeşte cu adevărat, te va înţelege şi va mai aştepta - în general, viaţa sexuală ar trebui începută pe la 17-18 ani, NU acum!

| Sim0 a răspuns:

Nu are ce sa simta baiatul. Nici tu nu simti nimic atunci cand curge sange. Si nu ai de ce sa te rusinezi :]. este ceva absolut normal atata timp cat esti virgina;].

| Mark3399 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine, acest lucru li se intampla tuturor femeilor, si cum a spus si adring95 ar trebui sa ii spui ca esti virgina, sa te ia mai incet.

| DodoGirl a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine! Este ceva firesc ce nu poate evita nimeni. SI el cu siguranta stie asta.Tot ce trebuie sa faceti este sa lasati sa decurga totu de la sine Succes!