| Swallow a întrebat:

Deci incerc sa uit dragostea anterioara inlocuind`o cu alta. Vorbesc cu un baiat(inca nu l`am vazut -in curind il voi vedea) si vorbim despre multe. Am ajuns ieri la asa tema, la ce fete ii plac lui si ce baieti imi plac mie~ deci el chiar e de vis( e perfectul meu) si si-a dat seama din descriere.; pe cind eu nu stiu; a zis ca fata lui percfecta e -desteapta, disciplinata, frumoasa si slaba ( adica cu corp frumos); okay~ primele 3 functii le indeplinesc eu cu usurinta, dar ultima ma tem worried nu sunt cine stie ce multumita de corpul meu ( fundul si picioarele sunt foarte okay) dar burtica, hmm...nu prea ma mindreasc cu ea, nu sunt grasa, dar nici anorexica nu sunt; si mi`e teama ca intr-o luna nu voi reusi sa slabesc atit cit sa fiu slaba. Ce ma fac? Nu ma va placea daca nu voi fi slaba worried crying broken heart. Si inca o intrebare : daca nu am dintii cine stie ce drepti ( adica arat un pic ca un vampir rolling on the floor dar cind vorbesc nu se observ ( doar cind rid cu gura larg deschisa), e tot un stop asa-i?! worried imi fac griji, dar multi baieti ma plac cu sau fara aceste defecte, mai ales al 2`lea, credeti si el ma va putea placea asa?! caci avem foarte multe in comun si sper si eu la o relatie. Dati`mi va rog parerile voastre worried mersi mult :* love struck

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Off!
Fii atenta. Daca intrebi zece fete,vei descoperi zece complexe de care sufera: sani mici,picioare strambe,burta,cosuri,dinti strambi,inaltime,ochi mici,buze subtiri,ochelari,aparat dentar si cate si mai cate!
Tu stai si te analizezi de zici ca vei participa la Miss World si trebuie sa fii PERFECTA!
Ei bine,te anunt ca ESTI perfecta! Dar nu o stii,inca nu ti-a confirmat lucrul asta privirea indragostita a unui baiat care iti place!
Nu incerca sa fii frumoasa pentru altcineva,niciodata si nu fii necrutatoare mai ales cu tine! Ca sa te iubeasca ceilalti,trebuie sa te iubesti,mai intai, tu pe tine.
Lasa complexele si nu incerca sa tot scazi in proprii ochi!
De cate ori iesi din casa sa iesi cu convingerea ca esti frumoasa si perfecta si vei vedea, din 10 baieti ca 9 vor intoarce capul dupa tine(al 10 e indragostit de alta fata).
Sa te accepti exact cum esti,imbunatateste ceea ce se poate si sa fii mandra de tine,de felul tau de a fi,de un caracter minunat si de tineretea ta! Sunt doar ale tale,nu le mai are nici o alta fata,nu e cel mai mare motiv de mandrie?
Si,cel care e sa te iubeasca,fii sigura ca te va iubi si daca te ajuta sa iesi dintr-o baltoaca cu noroi,cu tocul rupt!
Deci,capul sus!
Si, fa nitica gimnastica, taie painea dupa ora 18 si vei fi the best girl in the town!

| monyk a răspuns:

Buna,draga mea,nimeni nu e perfect fie are avem defecte si calitati,trebuie sa ai incredere in tine si in puterea ta de seductie.Cel mai important e sa iti scoti in evidenta calitatiile tale,cine te v aplacea,te va placea asa cum esti,cu bune si cu rele,daca nu te va accepta asa cum esti, atunci lasa-l in pace ca baieti sunt destui. Oricum nu mi se pare mare lucru sa ai putina burtica si dintii nimeni nu ii are perfecti, cel mai important e sa ai o igiena corespunzatoare si la intalnire sa ai o tinuta frumoasa care sa ii faca o parere buna despre tine.Nu totul se rezuma la aspectul fizic,poate pe el il va atragea nu doar fizicul tau, ci si felul tau de a fi, de a vorbi.Gandeste-te ca poate nici el nu e asa cum pare sau cum s-a descris, si el are defecte ca oricine, dar increderea in sine face mult.Si eu inainte aveam retineri pentru ca nu aveam incredere in mine si totusi am fost cu toti baietii de care mi-au placut,am capatat multa incredere in mine si am vazut ca cine iubeste cu adevarat,iubeste totul la tine,totul sau nimic.
Daca stii cum sa ii vorbesti, stii cum sa te porti cu el, vei avea mult de castigat.

| Libelle a răspuns:

Ai ai ai...
Te vezi cu un baiat,va vedeti prima data, incercati.o potrivire, daca sunteti atrasi unul fata de altul fata-n fata.Si am zis unul fata de altul,nu el fata de tine doar.
Cica "incerci sa uiti dragostea anterioara"-pai bun,da' nu ai invatat nimic din ea daca tot a durut asa incat vrei sa uiti acum? Ca nu mai trebuie sa pui atat suflet de la bun inceput si sa crezi ca aaa,trebuie' sa dai tot ce poti din tine sa-i fi lui pe plac si apoi tot tu ramai cu ochii-n soare?
De fapt,trebuie sa fii PERFECTA ca sa placi unui baiat,sa consideri ca ai trasaturi perfecte? Daca te-ai considera asa,s-ar alege numai senzatiile de superioritate din tine.
Nu-ti pune toate sperantele-n el...e o greseala imensa.Ia-o ca pe "daca e sa fie e,daca nu asta e!",nu ca pe niste preselectii.

Un baiat care te va place,o va face indiferent de toate defectele pe care ti le vezi tu,pentru ca va vedea in tine ce are el nevoie, si ii va placea.
Rezuma-te la a o considera o incercare intalnirea voastra, ca sa vedeti ce faceti in continuare-atat.