| MeanGirl_2649 a întrebat:

Ma simt oribil, accept criticile voastre deoarece sunt constructive. Sunt cu iubitul meu de 4 luni, dar eu nu l-am mai vazut pe el de cand s-a terminat scoala deoarece el este plecat la tatal sau in Madrid. Chestia e ca el nu prea intra pe mess si eu nu prea am detalii. Daca il iubesc? Da! Il ador mi-as da si viata numai ca sa ii fie lui bine. Tin la el mai mult decat la propria familie.

Aseara am iesit pe afara cu un fost coleg care imi este si cel mai bun prieten atat mie, cat si iubitului meu iar el si-a mai adus un prieten. Prietenul ala al lui eu il cunosteam de mult dar nu am avut ocazia sa vorbesc cu el. Ieri ne-am imprietenit si a fost super okay.
Problema este urmatoarea sad. Aseara el a intrat pe mess si am inceput sa vorbim si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Sa zic ca din 100% vreo 5% imi place si de el.
Eu sunt acel gen de persoana care nu face ceilalti oameni sa sufere asa ca nu am putut sa ii zic nu. I-am spus ca am prieten dar el a spus ca ma place asa mult incat ma accepta asa.
Chestia e ca iubitul meu nu vine pana in septembrie iar majoritatea prietenelor mele spun : "e vara, distreaza-te".
Cum pot face eu asta cand iubitul meu e singura persoana pe care o iubesccrying?
Sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| AnNe a răspuns:

Doamne... inteleg c anul vrei sa-l ranesti dra gandeste-te fato mai tare il vei rani pe iubitul tau cand va afla daca il iubesti dc sa-l faci sa sufere inteleg ac e departe de tine dar nu cred ac tie ti-ar placea sa se distreze cu vreuna p'acolo.se va intoarce si o veti luat dela capat si in legatura cu celalalat spune-i ca-l iubeti doar pe prietenul tau de ce te gandesti la el? vrea sa-i fure iubita prietenului sau(iubitul tau)pune fericirea ta pe primul loc daca baiatu ala ar tine la tine cu adevarat nu ar fi atat de egoist iti va accepta prietenia doar gandeste-te bine nu face ceva de care sa regreti.bafta.funda?

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Draga mea nu fa prostia asta, sa il inseli daca il iubesti si ai incredere in el astapta-l pana se intoarce si distreaza-te in alt mod fara sa il inseli.Ai zis ca nu vrei sa faci pe atii sa sufere dar gandeste-te cine e mai important pentru tine acel prieten al vostru sau iubitul tau.Astfel il vei face pe el sa sufere pe iubitul tau si cred ca el este mai important decat acel prieten.Ai grija ce faci!

| answer a răspuns:

Il iubesti dar i-ai spus da astuilalt! Termina cu aceste copilarisme! E clar ca doar ai impresia ca il iubest! In realitate nu ai dat doi bani pe el! Si daca esti asa de ingusta incat sa asculti de "prietenele" tale, atunci ok! Ramai cu noul iubit si cu prietenele tale! Spui ca nu iti place sa faci pe cineva sa sufere, dar iti dai seama ce l-ai distruge pe prietenul tau daca ar afla ca il inseli? Pe asta nou nu ai cum sa-l faci sa sufere din moment ce nu ai avut tangente cu el! Treaba ta fetito, dar maturizeaza-te odata! Si nu te mai minti de una singura ca sti ce e iubirea cand tu nu dai doi bani pe ea! Pa pa!

| anaid a răspuns:

Gandeste-te bine...nu poti evita ca prietenul tau sa afle,se gaseste careva sa ii spuna, deci esti gata sa iti risti relatia pentru tipul ala? Sunt sigura ca si prietenul tau isi face de cap pe acolo, dar el are un avantaj.Nu este nimeni care il poate compromite.In schimb tu tocmai ai zis ca aveti un prieten comun care nu ar rata sansa sa ii spuna.

| marya a răspuns:

Frumoasa poveste cam prin asa ceva am trecut si eu.
Ai putea tine relatia cu baiatul acela secreta sau poti sa ii spui "acolo unde esti tu poate vrei sa te distrezi si nu putem fi legati asa pentru ca este distanta prea mare" poti sa ii mai9 spui ca in septembrie cand vine el ti-ar face mare placere sa fi cu el.
Sincer iti zic si eu la rfel ca prietenele tare e vara distreazateee!
Sa sti ca au foarte foarte mare dreptate.
Daca vrei sa vorbim poti sa imi ceri id pe privat pentru ca am trecut si eu prin asa ceva.
Multa bafta kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de complicata treaba. Eu nu as fi acceptat sa fiu cu alt tip, atata timp cat eu aveam deja un iubit. Inteleg ca nu vroiai sa-l faci sa sufere, dar era pentru binele tau. Cel mai bine ar fi sa te desparti de acest baiat cu care ai vorbit pe messenger, explica-i situatia mai detaliat. Tu ai spus ca: "Daca il iubesc? Da! Il ador mi-as da si viata numai ca sa ii fie lui bine"; bun, minciuna are picioare scurte! Intr-o zi va afla, asa ca nu-l face sa sufere. Oricum, gandeste-te bine la ceea ce faci, este decizia ta, nu a noastra!