| oscar a întrebat:

Doresc mult sa ma razbun pe o persoana care m-a ranit, este un prieten bun al iubitului meu, am avut o aventura cu el...de ce vreau sa ma razbun? Pentru ca bineinteles stabilisem sa nu spunem nimanui niciodata, intamplarea a facut ca iubitul meu sa ne prinda, nu pentru asta vreau sa ma razbun ci pentru ca prietenul iubitului meu a spus iubitei lui pe care o cunosteam si eu si cred ca o sa spuna la mai multe persoane. Daca va vine vreo idee de razbunare, orcare ar fi va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea nu-i buna dar... tu ai gresit ce ai facut ai avut incredere si...rezultatele sau vazut ...asa ca trebuie sa 8inveti ca in ziua de azi e greu sa ai cu adevarat un prieten si un secret e greu sal tii sau cel cu care ai avut rel nu a f cel mai bine.prieten asa ca e bine sa l ignori si tacerea e un raspuns bafta si ai grija e valabil proverbul fereste ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu

21 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Renunta.Esti vinovata.Lasa timpul sa te razbune.

| Frogie a răspuns:

Nu inteleg de ce tot tu cauti sa te razbuni...greseala ta k te`ai culcat cu unul dintre prietenii iubitului tau....acum descurca`te si alta data ia aminte din greseala ta...tongue

pupimik
| pupimik a răspuns:

Aici e greseala ta...pentru ca ai avut incredere in el.si nu ati stiut sa va ascundeti bine incat sa nu afle nimeni.

Pentru tine ce inseamna aventura? Doar sarutat? Sau relatie sexuala?
In orice caz... daca as fi in situatia ta.si as afla ca da cu papagalul pe la toata lumea... m-as asigura ca se afla si cat de jalnic poate fi.Cum ejaculeaza in pantaloni de la un sarut mai pasional si cum tremura ca ultimul virgin cand se apropie o fata de el.As povesti lumii cum ii miroase gura a usturoi si cum ti-a marturisit ca se spala odata pe saptamana pe dinti(cand isi mai aduce si el aminte). Periuta de dinti nu si-a schimbat-o de un an de zile iar lenjeria intima si-o schimba decat odata la 3 zile. Obisnuieste sa se dea cu parfum peste transpiratie, de aceea miroase de multe ori groaznic. Obisnuieste sa se scobeasca in nas si sa isi intinda "comoara" pe picioarele scaunului/mesei.As inventa un scenariu uuurat de tot. Oricum nu poate dovedi contrariul.Nici nu cred ca va incerca. E usor sa arunci o replica gen "degeaba incerci sa te schimbi.toti ne-am dat seama ce fel de om esti".
Explica-le tuturor ca mai departe de sarut nu ai trecut pentru ca iti era greata de el...si nu te-ai mai apropia de un gretos cam el niciodata.
Oricum...pentru asta...trebuie sa fi extrem de convingatoare incat sa ii faci pe ceilalti sa li se para ca tipul chiar avea respiratie urat mirositoare cateodata si ca se intampla sa mai miroasa in ultimul hal a transpiratie+parfum.
Daca nu esti prea sigura pe tine ca poti face asta sau daca tu consideri ca nu vei putea suporta consecintele(nu stiu cum e tipul... poate se va razbuna si el la randul lui mai urat decat tine)...mai bine o lasi balta.

| Encore a răspuns:

Cum sa te razbuni e vina ta.

| Ben. a răspuns:

Pai, spune-i lu' iubitu' tau ca ce zice iubita lu fostul' tau iubit care nu mai e iubit, ca minte.

| Jonsdottir a răspuns:

Nu ai de ce sa te razbuni.Oricum timpul o sa il razbune sau poate altcinva din alta cauza.Daca o sa te razbuni pe el si el o sa vrea acelasi lucru si asa o sa faceti pana ce unul va ceda.

| Jonsdottir a răspuns:

Nu ai de ce sa te razbuni. Oricum timpul o sa il razbune sau poate altcinva din alta cauza. Daca o sa te razbuni pe el si el o sa vrea acelasi lucru si asa o sa faceti pana ce unul va ceda.

| urbanghost a răspuns:

Pai de ce sa te razbuni cand tu ai gresit in primul rand? Eu nu-l condamn pe prietenul iubitului tau, ci pe tine... si oricum... Razbunarea e arma prostului stii proverbul nu? Mai ales daca n-ai dreptate...

| Lorenyk a răspuns:

Lasa razbunarea, ca esti vinovata. In plus, o razbunare, orice idee ti-ar veni, ar implica diverse minciuni si n-ai face decat sa isti un scandal de care sa fi tot tu si mai vinovata. Si in plus, daca nu are dovezi, lasa sa vorbeasca, iar tu dezminti tot. Daca incerci sa te razbuni, toata lumea isi va da seama ca fata aia are dreptate si tot tu vei avea de suferit. Si in plus, pe cine vrei de fapt sa te razbuni? Pe prietenul iubitului tau? Pai el "si-a pus singur strangul de gat" cand i-a spus prietenei lui, nu crezi? Sau pe ea? Ea saraca e singura nevinovata in toata treaba asta pentru ca a fost inselata de iubitul ei si de tine. Cred ca stiai ca-ti asumi niste riscuri cand ai avut o aventura cu el... Acuma, nu prea are rost sa mai faci nimic. Ai grija pe viitor. Iarta-ma, nu vreau sa te superi pe mine ca sunt putin rautacioasa, dar mie imi place sa spun lucrurile pe sleau. Asta fiindca imi imaginez ca vrei o parere sincera.

| Lory_2572 a răspuns:

Daca incerci sa te razbuni cumva, nu faci decat sa isti un razboi intre voi ce va continua la nesfarsit.Mai bine iti asumi cu demnitate greseala, asta e, nimeni nu e perfect...

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Daca prietena lui a aflat deja, ca sa ii faci rau, ii spui prietenei lui ca iubitul ei s-a culcat cu o alta prietena de-a ta in timp ce relatia lor (a celei care ii spui si persoanana pe care vrei sa te razbuni) era in desfasurare. Si daca iti zice ca vrea sa vorbeasca cu fata cu care a avut relatii sexuale, ii zici ca a plecat in Turcia.
Si i mai poti spune ca e fun fustangiu si ca nu se poate abtine de la nici o femeie si ca iti este mila de ea ca sta cu o asa persoana.

| bayatdolce a răspuns:

Sincer nu cred ca ar trebui sa te razbuni... sper sa nu te superi pe mine

| oscar explică:

A trecut destul de mult timp de atunci, nu a mai spus nimanui, va multumesc pentru raspunsuri, oricum inca mai vreau s ma razbun... ce m-a afectat cel mai rau este faptul ca noi doi stabilisem sa fie secretul nostru si el a demonstrat k nu a pus nici o valoare pe asta, pentru el erau doar vorbe.am inceput sa ii platesc cu aceiasi moneda, eu merg pe principiul k tot ce faci trebuie s platesti, asa c ii arat si eu lui ce inseamna s nu ii fie luate in seama vorbele care pentru el inseamna ceva.

| maya_1276 a răspuns:

Daca nu are cum sa demonstreze...lasa-l sa vorbeasca... tu ai grija de actuala ta relatie...pana la urma e cuvantul lui impotriva cuvantului tau...razbunarea e arma prostului...pe viitor ai grija cu cine intreti relati sexuale...si nu te mai ...cu toti fraieri... daca ai caracter si demnitate...ai grija de tine...sau vrei sa fii vorbita in tot cartierul? nu cred ca ti-ar place...fi mai serioasa... te v-a ajuta pe viitor.

| gabriel10 a răspuns:

Nu o sa-ti dau un raspuns...eu zic sa lasi deoparte razbunarea...pentru ca nu aduce nimic bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa sa se auda toata chestia si (cum n-o sa aiba cu ce sa demonstreze)e numai cuvintul lui impotriva cuvintului tau si atunci ai sa poti sa te razbuni serios spunindu-i si lui si iubitei ca chiar daca ar fi fost ultimul barbat tot n-ar fi avut sanse...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa te razbuni? Nu stii ca razbunarea e arma prostului? Tu de ce sa fii proasta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa rost de un sifilis si fa sex cu el, fara sa-l anunti de asta. O sa fie placut impresionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea -i arma prostului. iar tu... vezi cu cine te culci.ai caracter? cu prietenul iubitului tau? pai unu cu malaiu si altu cu f... u? ce fel de femeie esti? si de ce nu spui; am curvit cu ala? ca asta ai facut de fapt? aventura? fugi daici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai oameni buni s-a intimplat si gata. Dar oare se merita sa luam trompeta si sa trimbitam pe toate ulitele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai perfect este ca tu sa te antanlesti cu tipul respectiv si sa-i zici an fata, Bai ipotentule sti ceva mai antai trebuie sa te speli pe maini si an gura ca sa deschizi subiectul despre mine, Trebuie sa-ti iei la tine un Termos cu cafea fierbinte si sa eu arunci an ochi direct, sau sare sai dai direct an ochii de fatäas cu toti prieteni, Atunci as va anchide gura definitiv.Fi curajoasa