| bby a întrebat:

Hi! love struck Care este forma corecta a verbului Play+terminatia "ing"? dau funda >big grin

Răspuns Câştigător
| dOody a răspuns:

Playing

6 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Ai raspunsul in intrebare happy

| FrozEenSoul a răspuns:

Salut, verbul esti Playing (daca este vocala nu se mai trece, daca este consoana se scrie si se lasa si consoana, daca nu crezi scripe pe google playing with fire s-au chesti din astea tonguewinking ) Bafta si succes. Funda?

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Playing. Pentru ca:
Atunci cand verbul se termina in vocala + y, y - ul ramane neschimbat si se adauga -ing.

| doublers a răspuns:

Playing pentru ca daca cuvantul se termina in "y" se adauga terminatia deci playing:d

| βėan a răspuns:

Frate voi veniti pe TPU numai ca sa va facem temele...d-asta aveti paritnzi...Sau sunt ocupati in Franta la cerseala?

| shadowgirl1 a răspuns:

Playing :-D