| xXxoOOo123 a întrebat:

HWY!:*

Buna! Sunt noua pe aici ...si la scoala am vazut un baiat tare dlaguuutsss.Imi place tare mult "mi-a cazut cu tronc".

Deseori se uita la mine,cateodata nedumerit si cand observ ca se uita la mine intoarce privirea laughing; e timid cand se uita la mine,dar cu celelalte fete e tare indraznet.

Azi,inainte sa merg acasa de la scoala m-am dus cu prietena mea cea mai buna pe care o cunoaste, la qiuveta si el a iesit de la ora si ne-a zimbit. VREAU sa fac cumva sa ma bage maii mult in seamakiss; cum o baga pe prietena mea (ei se cunosc de cativa ani, ea abia cateva luni.I-am povestit mamei si i-am zis ca vreau sa ma bage mai mult in seama si mi-a zis ca asa sunt baietiilaughing

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i prietenei sa-i zica ca esti atrasa de el si ai vrea sa te bage in seama, sau vrea ca tu sa incepi initiativa conversatiei.

| AR1373 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta despre asta.
Spune-i sa aranjeze o intalnire inre prieteni in care sa se numere si el.
Gaseste ocazia sa vorbesti cu el la intalnire.
Da-i ne tau de telefon, mai vorbiti, va mai cunoasteti, poate prinde si el curaj asa.
Bafta happy

| SorinTudor a răspuns:

Cauta-l pe facebook, dai cerere si vorbiti acolo mai mult daca nu ai curajul sa il opresti si sa vorbesti cu el, desi asa ar fi frumos sa-l opresti si sa vorbesti cu el sa ii spui ce simti pentru el si sigur nu te vei face de rusine daca si el te place si tu il placi atunci treaba e aranjata.
Succes.

| xXxoOOo123 explică (pentru SorinTudor):

Sunt prietena cu el pe facebook,dar nu vorbim si daca ma placea sau daca credeaca sunt draguta imi zicea macar un "buna",mereu cand ies pe hol cu prietena mea cea mai buna cu care el se cunoaste de cativa ani buni si o saluta mereu numa' pe ea,mai sunt momente cand ne intreaba pe amundouaua,dar sunt prea rusinata sa raspund si raspunde doar ea, cand zambeste sunt cu prietena mea si nu stiu daca imi zambeste mie sau ei, pentru ca el a intrebat-o daca vrea sa fie cu el si ea a zis nu pentru ca el e mai scund decat ea (ea e foarte inata pentru varsta ei ), intr-o seara l-am intrebat ce face i-am luat nr de pe fblaughing, dar mi-am pierdut increderea si i-am spus ca am gresit nr.a doua zi conversatia a sunat cam asa :
ELtime outu fiind?
EUsicko fata?!
el:-aha... ce fata?
eusicko fata...
el :cum te cheama?
eusicknu conteaza ca oricum nu ma cunosti...(el s-a mutata abia anul acesta la scoala mea si nu am vorbit deloc)
el:-ba conteaza!
eu:-ba nu ca nu ma cunosti...
el: eu sunt X pe facebook...
eu:-aha...(la misto ca stiam cine e laughing)
el:tu?
eu:Z... in clasa cu Y (fata pe care o place....cred)
el:-aha...
eu:-am auzit ca iti place de y(fata aceea)
el:Nu:d.Pa (CE a fost asata?)
eu:te-am plictisit?
el:Nu:d.Pa.

Nu inteleg s-a suparat pentru intrebare sau pe mine nu inteleg.
A doua zi:
eu:-buna...ce faci?
Nu mi-a mai raspuns...
Cum sa il fac sa ma bage in seama? sa fiu mai atrogatoare ...sa ma dau bine pe langa el ....nu vreau sa fac eu primul pas nu vreau sa dau in penibil si sa zica ca-s obsedata, dar nici prea mult suflet sa nu pun, nu vreau sa sufar sau sa m araneasca avand in vedere ca e o zodie care are o parere schimbatoare si e un tip foarte feumos cu caracter, personalitate si invata foarte bine (si el la fle)
Da-ti-mi sfaturi bune!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru xXxoOOo123):

Discutia ta cu el e penibila. de ce sa te bagi in seama daca nu vrei sa ii zici cine esti. nu conteaza, ba sa stii ca conteaza, daca nu conteaza nu te baga in seama. nu vad rostul de ce l-ai intreba de cine ii place

| xXxoOOo123 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Mi-am dat seama pe urma cat a fost de penibila, am stres toata conversatia si i-am zis asat apentru a-l face mai interesat de mine, in plus e prima mea relatie la care imi sta gandul, am 13 ani neimpliniti! si el 14 de acum neimpliniti!, nu suntem asa experimentati nici eu el poate da, a mai fost cu fete...

| xXxoOOo123 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu am mai fost cu niciun baiat, si nu am stiut ce sa ii zic

| Stefania444 a răspuns:

Eu zic sa ii spui prietenei tale sa il intrebe despre o chestie pe el fata in fata, si atunci sa faceti cunostinta. Dupa pasul asta incearca sa afli daca aveti lucruri in comun si daca da, discuta cu el.Mult succes!

| xXxoOOo123 explică (pentru Stefania444):

Mdea...dar nu vreau sa-mi fac aia cunostinta isi va da seama si eu acum nu vreau decat o prietenie ca dupa ma descurc sau vin la voilaughing am vorbit si cu mama si mi-a zis ca acum e normal sa nu ma cunoasca sau sa nu vb cu mine dar pe parcurs poate ....in pus mai avem 2 ani inscoala asta..impreuna.