| IceCream22 a întrebat:

I-am dat pe mess un mesaj baiatului pe care il plac, dupa ce am aflat ca este foarte timid si nu ar face primul pas. In mesaj i-am spus ca il plac si astept un raspuns, oricare ar fi el. A fost pe mess, pe invizibil, dar n-am primit niciun raspuns inca. Dc oare? Ce credeti? :-s Help me, plss!~!

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

E clar. e prea timid ca sa iti raspunda.mai da-i un msg si zi-i sa iti raspunda orice-ar fi chiar daca nu te place...macar sa stii. big grin
bafta! :*

| catthshshshs a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, sa nu te panichezi si sa ai rabdare. Daca este un baiat foarte timid, fii sigura ca mai rau vei face daca il vei contacta iar. Eu zic sa mai astepti...cine stie.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai ar fi mai mte kesti poate ca el nu te place si nu vrea sa iti spuna sa nu te raneasca, poate ca trebuia sa intri tu p el chiar daca el era p invizibil ca daca el este timidlaughingPoti sa astepti mult si bine :*bafta:*

| Alex0194 a răspuns:

Pai poate ca este timid si daca te placea s-o fi blocat si nu mai stie ce sa zica sau fiind pe mes poate ca a crezut ca glumesti. Eu unu nu recomand sa spui pe mes ci in fata ca sa te creada ca pe mine ea nu m-a crezut sad si m-a refuzat total sad eu zic sa-l chemi sa va intalniti si ii zici in fata ce simti si ii vezi reactia... eu asa as face (si ar fi trebuit sa fac).

| Cjay a răspuns:

Poate ii prea timid! Foarte timidhee hee
Fai u primul pas daca nu nu are curajhee hee:*

| nely19 a răspuns:

Mai asteapta si tu, poate baiatul este foarte incantat dar inca nu-si gaseste cuvintele:*

| YqLmX a răspuns:

Pai ar fi 3 solutii:
1:Inca nu a citit mesajul
2big grinupa cum ai spus e cam timid si probabil ii este frica sa raspunda
3:Ii este frica sa-ti dea un raspuns care te-ar putea afecta
Acuma nu stiu daca ar putea fi una dintre ele! Succes si ai grija ce faciwinking

| kattya96 a răspuns:

Pey... sfatu meu este ca ai gresit atunci cand i-ai spus pe mess. Daca i-ai fii spus-o in fata nu ar mai fii avut scapare i-ar u nu ai fii fost cu sufletul la gura happy. Trebuia mai intai sa te asiguri ca si el te place. Baietii sunt cam prostuti chiar daca stie ca nu il placi el tot te intreaba, nu stiu de ce happy (cazu meu). Oricum este cat se poate de posibil sa iti spuna ori pe mess ori pe fata ceea ce crede el despre tine happy. Cum spun eu mereu timpul le rezolva pe toate happy

| kattya96 a răspuns:

A pai atunci cum am zis timpul le rezolva pe toate, vreau sa spun ca daca va fi sa fiti impreuna, asta sigur se va intampla big grin. Mai asteapta putin, daca nu da nici un semn mai incearca o data sa vorbesti cu el happy

| IceCream22 explică:

@kattya96: Stiu de la un prieten, care l-a intrebat, ca are o parere buna despre mine si ca va face el ceva...si m-am gandit sa-i zic eu prima.crezand ca nu stie ca-l plac si euwinking

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Buna!
Probabil e atat de timid incat inca se gandeste ce raspuns sa-ti dea.Sau nu vrea sa-ti dea niciun raspuns.Sau asteapta sa iesi de pe mess ca sa-ti scrie ceva.
Bye!

| anonima_6654 a răspuns:

Si mie mi-a placut de un baiat foarte timid numai ca nu am avut atata curaj ca si tine sa-i spun ce simt (doar ne-am sarutat intr-o seara si atat a fost). Eu cred ca ar trebui sa vorbesti fata in fata cu el sau pe mess dar cand este online pentru ca daca ii scrii cand nu este pe mess e posibil sa nu iti raspunda. Incearca sa faci rost de numarul lui de telefon si sal suni sa va intalniti. Bafta in continuarewinking sper ca tziam fost de ajutortongue