| babyloving a întrebat:

I-am spus unui baiat ca il plac dar de fiecare data cand aduc vorba de asta, evita putin rusinat subiectul.Cum il pot face sa imi zica ce simte pentru mine si de ce se comporta asa cand aduc subiectul in discutie? FUNDA CEL MAI BUN SI DE AJUTOR.

Răspuns Câştigător
| hotshotb a răspuns:

Iti zic eu ce are.Ce avem in general toti cand ne intreaba o fata daca o placem sau nu.Ne e frica ca puneti intrebarea asta la misto ca sa aveti de ce sa radeti cu prietenele.Si chiar daca nu radeti cu prietenele pe urma sunteti mai distante..adica poate nu vrea ca pe urma sa il eviti daca tu nu simti acelasi lucru

| hotshotb a răspuns (pentru hotshotb):

Sau daca zici ca i-ai zis tu nu stiu.Ai putea sa te duci la el si sa fi putin imi serioasa si dura.Pentru ca daca nu te place nu merita sa te ti dupa el iar daca te place nu va vrea sa te piarda.II zici ca nu mai aveti ce discuta daca nu iti raspunde pentru ca nu vrei sa isi bata joc de tine.

| babyloving explică (pentru hotshotb):

Putem sa vorbim in particular pe Yahoo Messenger? Caci am mai multe nedumeriri si vad ca poti sa ma ajuti.Si o sa iti dau tie funda pentru ca tu ai fost cel mai explicit si ce sentimente aveti voi atunci.Multumesc si daca vrei da-mi un mesaj si iti dau id-ul meu.

| hotshotb a răspuns (pentru babyloving):

Mda dar accepti mesaje doar de la prietenii tai tu asa ca nu am cum sa iti dau id ul...da-mi-l tu pe al tau sau adauga-ma ca prietem pe TPU

6 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Daca tu ai facut primul pas si i-ai spus ca il placi, fale si pe restul tot tu si incearca sa il faci sa se simta in largul lui cand este cu tine. E pudic saracu ce sa-i faci mai sunt din astia care se rusineaza cand o fata ii baga in seama. Daca il placi cu adevarat ia-l usor si va fi ok.

| GinglindSummer a răspuns:

Face asta pentru ca ii e inkomod sa te refuze... nu mai adu subiektul, probabil nu te place. Daca baiatul place o fata el, in cazul acesta( tu i-au spus lui de ceea ce simti) el ii spune...

| FlaviusLuis a răspuns:

1.Poate ii este foarte rusine
2. Poate el nu te place.
Nu se stie ce simte el cand te vede.big grin