| Sara2 a întrebat:

Iau anticonceptionale milligest prima data prima luna din prima zi a menstruatiei, am luat 8 pastile pana acum, ma simt f bine de la ele nu am spotting, nu am avut ameteli sunt ok, dupa 8 pastile am avut un contact neprotejat si a terminat in mine, pot ramane insarcinata? am luat pastilele la ora fixa dupa ceas

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti protejata, nu vei ramane insarcinata.

| kiki a răspuns:

Nu se intampla nimic, ca doar asta este rolul acestor pastile.de asta le iei nu? daca le-ai luat la ora fixa si zilnic totul este ok.si daca se intampla sa uiti odata una nici atunci nu este problema.multa sanatate.dar-anticonceptionalele nu te protejeaza importiva infectiilor luate prin transmitere sexuala! anticonceptionalele regleaza ciclul menstrual, ajuta la eliminarea polichistirilor, microschisturilor si chisturilor de dimensiuni mici si binenteles te protejeaza de o posibila sarcina.multa sanatate!