| Alina. a întrebat:

Ibuprofenul reduce cantitatea ciclului menstrual? In timpul ultimei menstruati am luat ibuprofen, mi-au trecut si durerile si a curs si mai putin...de la el sa fie? sad

Răspuns Câştigător
| emilia21 a răspuns:

Eu am luat ibuprofen si mi-a trecut si durerea de burta si sangerarea, dar a doua zi, mi-a fost mai rau.pentru ca aveam sangerari mai abundente.asta a fost la mine, dar depinde de organism.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu influenteaza cantitatea sangerarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Am luat si eu dar n.am avut nici. os chimbare
Nici macar durerile nu mi.au trecut. Mai bine iei Ibalgin, trec imediat durerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un antiinflamator ff puternic.iti calmeaaza durerile. dar poate provoca ulcer ai grija!