| catalin220 a întrebat:

Am si eu o intrebare: daca iei calmante pentru a reduce din durerile provocate in timpul ciclului, urmatoarea luna se poate sa iti intarzie ciclul?

6 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu happy Eu iau in fiecare luna pastile pentru a reduce durerile menstruale. Poate ca este vorba de o dereglare hormonala, ai racit sau esti insarcinata happy

| Logout a răspuns:

Nu cred ca are nicio treaba, eu iau calmante in fiecare luna si imi intarzie mereu cate o saptamana...deja m-am invatat, fara calmante nu rezist sad. Pana la varsta de 20 de ani o sa intampini multe dereglari, intarzieri, schimbari, deci nu te speria, decat in cazul in care esti graviduta. Daca ti-a intarziat mai mult de 2 saptamani jumatate (la mine acesta este maximul), i-ati un test de sarcina!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o legătură între cele 2 aspecte!

Dacă i-a întârziat menstruaţia, s-a întâmplat din alte cauze.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu, speri degeaba!

| Florenta16 a răspuns:

N, nu au nicio legatura cu urmatoarea menstruatie. Iti ia durerea cu mana acum, dar data viitoare e posibil sa te doara din nou, dar nu apar complicatii. Bafta!

| rihanaaaaaa17 a răspuns:

Daca iei calmante nu, doar daca iei alte pastile iti intarzie.