| tzupi23 a întrebat:

Ideea e ca imi place un tip de ceva timp. dar el pana acum cateva saptamani o placea pe prietena mea cea mai buna. Datorita mie el s. a pus pe bune cu ea dar s.au despartzit la scurt timp deoarece el a aflat ca ea nu il placea. Nu stiu de la un timp vorbeste mereu cu mine si am impresia ca ma place dar nu stiu nu as vrea sa-mi fac iluzii si sa constat intr. un final ca de fapt isi bate joc de mine.Nu stiu cum sa. l intrebare daca ma place pentru ca imi e rusine...si totusi daca ar fi asa de ce nu. mi spune, l urma urmei prietenei mele i. a spus din prima.Si nu stiu cand vorbesc cu el ii spun ca ma flateaza iar el spune ca se bucura sau nu stiu imi cere mereu poze cu mine.sau de exemplu jucam pool pe porunci si de fiecare data cand pierd imi da porunci sa. l sarut.si totusi mai demult i.am dat o porunca in care trebuia sa se sarute cu o fata destul de draguta si nu a vrut.Cum sa aflu daca chiar ma place?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Daca va veti cupla cumva ai grija totusi fiindca e suspect.adica abia s-a desparit de prietena ta si imediat te place pe tine...
iti vreau binele si nu as vrea sa isi bata joc de tine.intreaba-l!
succes! :*

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Intreaba-l
lasa rusinea acasa
nu pierzi nimic daca il intrebi si totusi eu cred ca te place daca iti dadea porunci de astea ca sa il saruti
deci succes!

| maftei a răspuns:

Pai nu stiu ancearca sa vb si tu cu el direct si vezi ce zice ca daca o iei pe ocolite...mai nbine antreabal si termini cu andoiala.Sau daca nu ancearca si vb cu el pe mess dar cred ca asa e mai bine sa vb fata an fata si te lamuresti repede

| ioana_7372 a răspuns:

Buna chiar daca u si acel baiat va placeti reciproc nu puteti avea o relatie din punctul meu de vedere deoarece el a fost cu prietena ta