| sorina18 a întrebat:

Ieri a fost cea mai urata zi pentru minesadam aflat ca fostul meu prieten nu prea a mai simtit nimic pentru mine in ultimele luni(noi am fost impreuna 7 luni)a stat doar asa,practic si-a batut joc de minesad.Ma doare enormsad,a fost si primul meu prietensad.De aseara nu imi mai revin, parca aud acele cuvinte mereucrying.Il vad si mereu pentru ca sta langa blocul meusad.
Ce sa fac ca sa trec peste?cryingcum pot sa sterg acele cuvinte din mintea mea?straight face

8 răspunsuri:
| Bibishorrrr a răspuns:

Of...scumpo e foarte greu sa stergi totul cu buretele.Incearca sa iesi cu prieteni, citeste o carte destindete putin.Stiu ca acum crezi ca nu e momentul potrivit pentru prieteni...dar ei te vor ajuta sa treci peste asta putin cate putin.E foarte greu mai ales in prima luna.Dar stiu sigura ca ai curajul sa treci mai departe.Nu stiu de unde ai aflat ca nu a tinut la tine caci daca de la el e foarte urat.Dar daca alt cineva ti.a spus eu zic mai bine sa ii ceri o confirmare lui pentru ca el este singurul in masura sa iti spuna ce simte cu adevarat.Multa Bafta Scumpo:*Funda?

| xXdoareuXx a răspuns:

Uite.si eu am trecut cam prin aceleasi lucru. deci...am fost cu un tip 4 luni si ne iubeam mult. dar la sfarsit ne-am desp ca s-a combinat cu alta. si dupa cateva zile mi-a zis ca ma iubeste si etc. eu proasta l-am crezut. si dupa cateva zile ne-am certat si m-a injurat si etc. si mi-am dat seama ca nu merita si ca si-a batut jos de mine. si mie inca imi mia e gandul al el si etc dar nu merita. mai sunt baieti. dupa am fost cu unu ca sa-l uit. si dupa 2-3 saptamanii mi-a zis asa:

ionut:app sti doar ca la vrajeala stai

adica nu prea m-a interesat dar nah.si inceraca sa te gandesti. daca nu te maiubea n-ar fi fost mai bine sa iti zica ca s-a terminat? sper ca ai inteles ceva din povestea mea.

| Frrramboise a răspuns:

Ooow sad. Draga de tiiinee big hug
In primul rand, imi pare rau, sa stii. Stiu cum e sa iubesti persoana nepotrivita. Am iubit ticalosi si in secret si "oficial".
Dar totusi cred ca e o minciuna. Cu Dumnezeu sa stai 7 LUNI (! ) cu o persoana pe care n-o iubesti? De ce? Sa-ti bati joc? Gandeste-te tu ai face asta? Nu cred ca exista atata cruzime.
Sorina,ti-a spus el asta? Daca ti-a spus el,poate a zis ca sa o incheie odata,sa incheie capitolul "VOI". Daca ti-a spus altcineva, esti sigura ca e adevarat? Poate ti-a spus din invidie, sau poate sa te ajute sa uiti, sa il urasti sa iti deschida ochii, sunt mii de motive.
Acum, daca chiar e adevarat ca a stat 7 luni cu tine si si-a batut joc, e altceva. Aminteste-ti cat e de crud ce a facut. Spune-ti ca marea iubire a fost in capul tau, ca niciuna din cate va mai avea nu va suferi pentru el cat ai suferit si suferi tu. Cat te macina cuvintele alea si cat te dor. Spune-ti "Nu ma merita." Mai exista baieti draga mea,stiu ca iti e greu sa il ignori iti pare imposibil nu?
Eu as zice sa incepi sa gandesti altfel. Incearca sa-i vezi si defectele,chiar daca acum poate par sa nu existe,le are nu? Incearca sa pastrezi distanta, sa nu il vezi pentru ca vei fi tentata sa afli chestii despre el gen daca are o noua iubita, sau sa te uiti dupa el sau la pozele lui. Cu cat nu sti nimic de el cu atat mai bine :*. Si chiar daca o sa il vezi si simti inca senzatia aceea in stomac ( o sti atat de bine, nu? ) spune-ti ca ti se pare. Sunt doar cuvinte, o sa le uiti chiar daca nu te chinui prea mult happy

Sa ne spui si noua cand treci peste :X
funda?

| Frrramboise a răspuns:

Ps : cred ca e o minciuna ce ti s-a spus, nu ce ai spus tu, a nu se intelege gresit :*

| Azµre a răspuns:

Totusi de ce sa suferi daca nu merita? serios da-l uitarii mai ales daca n-ati facut nimic n-ati avut relatii intime sau ceva. Da-l uitarii, vorbeste cu lume nou, prieteni noi, ocupati timpul cu altceva serios nu merita sa te gandesti atat. IGNORA-L Total!

| Marry410 a răspuns:

Pai incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva, asa o sa uiti crede-ma am trecut si eu prin asta! Bafta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| AngelGirl5 a răspuns:

Ti-a zis el chestiile alea? Din gura lui ai auzit asa ceva?
Ai grija honney, ca gura lumii e "spurcata". Lumea vorbeste si daca nu e adevarat.
Si in cazul in care e adevarat, trebuie sa fi tare. Nu trebuie sa te gandesti ca si-a batut joc, trebuie sa ramai cu amintirile frumoase, scumpo, nu ce alea urate. Evident n-ai sa le uiti curand, dar trebuie sa incerci.

Arata-i ca esti indiferenta, si daca si-a batut joc de tine, atunci incearca sa-l faci sa regrete putin. Filtreaza cu un baiat din gasca lui, sau din gasca ta ( sunt sigura ca te place si alt baiat, nu numai el ) Distreaza-te cu prietenii si iesi cat de mult. Dar incearca sa-l eviti pe el si discutiile despre el.

Be strong, be happy :*