| alexa19 a întrebat:

Oare de ce nu il pot uita si sa il sterg din mintea si din inima mea?sad parca ceva nu ma lasacrying. A fost primul meu prieten, am fost 7 luni impreuna dar el a pus punct pe motivul ca nu suntem potriviti si ca mai bine ca fiecare sa o ia pe drumul sausad. IL vad zilnic, sta langa blocul meusadmereu cand il vad imi amintesc de tot ce a fost frumos intre noisadAcum se poarta si cu indiferenta cu mine si asta ma doare enorm de multsad. Pana mai ieri era totul bine si azi suntem doar 2 strainisad.
Cum ma pot impaca cu ideea ca totul s-a terminat ca nu o sa mai fie niciodata nimic intre noi?sad
Oare o sa il uit vreodata? avand in vedere ca este si primul prieten si stiu ca prima iubire nu se uita

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu daca il poti uita vreodata pentru ca de fiecare data cand il vei vedea, iti vei aminti clipele petrecute cu el, ar fi fost mai usor pentru tine daca totusi ati fi ramas prieteni cat de cat, oricum cum timpu vindeca tot. durerea ce o simti acum va disparea si atunci cand sa va intampla asta, chiar daca il vei vedea zilnic, iti va fi indiferent

| roxynutza a răspuns:

Greu, mai ales indiferenta doare foarte mult; nu te-ai gandit sa fii si tu indiferenta? eu cred ca asa ar fi mai bine nu trebuie sa alergi dupa cineva care pur si simplu nu te merita, meriti sa fii fericita din nou cu sau fara el happy timpul o sa te ajute acum doare si o sa mai doara putin si oricat ai vrea sa il scoti asa deodata din cap nu ai cum nu poti; capul sus! bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. accepti pur si simplu ca nu mai sunteti impreuna si inveti ca data viitoare sa nu mai faci aceleasi greseli... le depistezi tu pana la urma. Bafta!

| Bya09 a răspuns:

Prin asta am trecut si eu acum cateva luni.Cu multa indiferenta din partea lui, am realizat ca nu are rost sa stau dupa un baiat care nu are si el aceleasi sentimente fata de mine, vazandu. l si eu aproape zilnic m.am gandit sa. i vad numai defectele si lucrurile neplacute, asa am vazut ca nu e perfect si ca nu ma merita din toate punctele de vedere.Incearca sa fii cu altcineva si sa iti gasesti anumiti prieteni/prietene cu care sa te distrezi si sa uiti de el.Vei observa ca timpul te va face usor, usor indiferenta si o sa vezi ca exista multi baieti care Sunt mult mai draguti.Succes!:*. funditapuppy dog eyes