| anonim_4396 a întrebat:

Ieri, am avut contact sexual, protejat.Nu ştiu din ce motiv dar de fiecare data prezervativele se rup.Folosim Durex şi am controlat data expirări de fiecare dată, erau in termen.Primul prezervativ nu am realizat nici eu nici prietenul meu când s-a rupt. Şi am continuat in jur de 5 minute fără să ejaculeze. După care am observat eu că ceva e in neregulă. L-am aruncat si am folosit altul. Al doilea l-am rupt iarăşi dar mi-am dat seama rapid. Iar la al treilea prezervativ a ejaculat in el imediat după ce şi-a scos-o din mine.Nu am luat anticonceptionale pe durata anului acesta. Ar trebui să ma ingrijorez? Să cumpăr pastila de a2a zi?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te ingrijorezi si sa te duci la ginecolog. Pilula de a doua zi se ia numai in urma unui consult ginecologic, nu dupa ureche.
Prezervativele se rup fie fiindca au diamentrul nepotrivit (prea largi sau prea stramte), fie fiindca cine le manipuleaza are unghii sau inele si le agata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Problema poate fi la voi de fapt.
Daca prezervativele de la Durex nu ii vin turnate pe penis, duce la ceea ce vi s-a intamplat.Sa-si aleaga alta marca care i se potriveste!

| Castiel a răspuns:

Hmm pai mai bine decat sa risti nu?

| katy a răspuns:

Pai daca a ejaculat cand nu era inauntru nu e nici o problema, daca a ejaculat cand inca o mai avea inauntru si prezervativul era rupt atunci trebuia sa te ingrijorezi si pastila de a doua zi se ia cat mai repede posibil nu astepti zeci de ore si dupa sa o iei

| Ion a răspuns:

Foloseste un lubrifiant ca sa nu se mai rupa. sa stii ca ajuta lubrifiantul.

| DarkGirl a răspuns:

Nu stiti sa il folositi corect, de aceea se rupe, ia pilula de a 2 zi si pe viitor ca sa nu se mai rupa rulatil direct pe penis cand penisul este in erectie, aveti grija la ungii

| NOBODY a răspuns:

e ca la aprinderea unei scântei
ți se rupe din mers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vedeti ca la o viteza prea mare de frecare se dezvolta o anumita temperatura din a carei cauza se topeste plasticul.Asta explica totul.

| YOSHIKOandMIRA a răspuns:

Incearca sa folosesti alta marca de prezervative. Daca se numeste Durex nu inseamna neaparat ca e rezistent.