| croissant a întrebat:

Ieri am facut dragoste pentru prima data. Este necesar un consult ginecolog?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar nu chiar imediat. Lasa sa treaca macar vreo 5-6 zile, dar fa-l in prima luna

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Vizitarea unui cabinet ginecologic in vederea consultarii ''pasaricii'' tale deflorate/dezvirginate se se poate considera/aprecia ca ar reprezenta o hotarare cat se poate de logica, rationala si normala findca in acest moment medical ginecolog reuseste sa faca o evaluare mult mai exacta si precisa a starii de ansamblu; a exteriorului adica a vulvei dar si a interiorului vaginului. Este un sfat pe care il vei respecta sau nu, fiindca asta depinde de educatia ta. Multa sanatate!

| minrest a răspuns:

Da, dupa primul act sexual e necesar un consult ginecologic. Din pacate, multe fete nu il fac, in general din motive ridicole. Fii tu mai desteapta si fa-l.

| Bernardus a răspuns:

Nu e absolut necesar, dar ar fi bine sa il faci.

| Emmmmmmmma111 a răspuns:

Dacă tu și partenerul tău nu ați folosit prezervative, da trebuie să mergi la un consult.