| butt3rfly16 a întrebat:

Ies cu unul din fostii mei care sustine ca s-a schimbat si ca s-a maturizat dupa 4 ani.Am hotarat ca mai intai imi va arata asta si dupa aceea vom vedea daca mai poate fi ceva intre noi sau nu..la inceput nici nu am vrut sa cred ca s-ar putea schimba dupa cate mi-a facut si cat am suferit ultima data.Dar tot iesind in ultima perioada am inceput sa ma atasez de el si sa imi pese.Ideea e ca el chiar tine neaparat sa-mi demonstreze ca nu mai e ca acum 4 ani dar eu deja m-am convins de asta si il vreau din nou langa mine.Nu stiu ce ar trebui sa fac si cum sa interpretez situatia ca sa se ajunga la un final fericit. Fuunda

Răspuns Câştigător
| maxy2343 a răspuns:

Poi depinde ce ti-a facut data trecuta, daca te-a facut mult sa suferi poate nu merita o a doua sansa, dar totusi ridacati intrebarea care nu iti pot raspunde ca nu iti cunosc trecutul "De ce ma vrea inapoi dupa 4 ani?" trebuie sa te gandesti atent sa faci o lista pro/contra sa vezi, sa ai grija sa nu cumva ca el poate vrea ceva de la tine si sa profite iarasi. I poti da o sansa dar sa fii foarte atenta si sa ai grija sa nu faca din nou ceva happy Si ai grija ca finalurile fericite pot avea si multe probleme pe drum, nu ai de unde stii, trebuie sa te gandesti bine daca merita. Punel la un fel de test sa vezi cate stie despre tine, si ce stie despre tine sa vezi daca macar a bagat ceva la cap cat a fost impreuna cu tine happy adica sa vezi cat interes isi da si daca veti fi din nou impreuna, iar daca ti se pare ceva suspect incearca sa rupi legatura de tot happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Niciodata intoarcerea din drum nu aduce ceva bun. Tu trebuie sa intelegi ca relatia s-a sfarsit, nici macar nu mai conteaza cauzele. E timpul sa faci uz la ratiune, nu numai la sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El vrea sa ti-o traga si atat. Daca si tu vrei la fel, atunci felicitari, ati ajuns amandoi la finalul fericit de care vb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asteapta o surpriza...

| DANIEL72 a răspuns:

BUNA.de ce dupa patru ani te vre inapoi? cum sa comportat cu tine inainte? ce urmareste? sfatul meu este sa te gandesti un pic. deschide bine ochii sa nu regreti mai tarziu.:"lupul isi schimba blana dar naravul niciodata" BAFTA.

| Tommitza a răspuns:

Nu vei sti niciodata daca va fi sau nu un happy ending. In opinia mea, daca vrei cu adevarat sa fii din nou cu el, fa-o. La inceput va fi genial oricum, iar ce se va intampla pe viitor nu conteaza. Traieste clipa si nu regreta niciodata ceea ce faci. Eu imi spun mereu "Am facut-o si pe asta, a fost super, a iesit bine/urat in final, dar nu regret nimic. Poate am s-o mai fac si alta data."