| anonim_4396 a întrebat:

In ultima perioada tot vorbesc cu unul dintre fostii mei prieteni si am inceput sa ma tot gandesc la el si am impresia ca se reaprind emotiile si trairile de altadata.Am hotarat sa ii acord timp ca sa imi demonstreze ca s-a schimbat si ca isi doreste cu adevarat sa ma aiba alaturi de el din nou.Nu vreau sa iau o decizie gresita si sa sufar din nou.Nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui, daca ar trebui sa-l mai caut si eu sau sa il las doar pe el sa dea cate un semn de viata?! Ce ar trebui sa fac intr-o astfel de situatie? Multumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Tu decizi în funcţie de cum era şi cum e acum, dacă tot o duce că s-a schimbat. Dar, înainte de orice: lupul îşi schimbă blana, dar năravul ba. Cel mai probabil, lucrurile care te-au deranjat înainte te vor deranja şi acum. Şi încă ceva, nu degeaba v-aţi despărţit prima dată. Dacă totul ar fi fost ok, şi aţi fi simţit că sunteţi compatibili, măcar unul dintre voi ar fi luptat mult pentru relaţia voastră şi probabil aţi fi trecut peste orice şi nu v-aţi fi despărţit.
Îţi sugerez să fii foarte foarte precaută, să nu te gândeşti la cum a fost şi ce aţi avut împreună în trecut. Acum e acum, e altceva, poate fi alteva, şi fii atentă ce s-a schimbat şi ce a rămas la fel, la el.
Şi dacă v-aţi despărţit înainte pentru că unul dintre voi a făcut o greşeală, ai grijă să nu se mai repete, să nu ajungeţi pe acelaşi drum care v-ar duce la aceeaşi greşeală.
Până una alta, vorbiţi, dar în niciun fel nu te lăsa dusă de val! Arată-i că şi tu eşti altfel şi că vei fi mai atentă acum. Pari genul de fată ceva mai serioasă, poate mă înşel, dar sper să nu laşi fluturaşii să gândească în locul tău. Baftă! Nu uita, fii atentă, nu merită riscul dacă el e la fel, mai ales dacă din vina lui v-aţi despărţit prima dată.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l pe el sa dea semne

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Ai face o mare greseala si o mare prostie. Lasa trecutului ceea ce a fost.

| annytzatza a răspuns:

Trebuie să te gândești la ce nu a mers prima dată când ai fost cu el, ceea ce te-a făcut să nu mai fii cu el s-ar putea să rămână neschimbat.

| 91Ellii a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa faca el primul pas, deci sa'l mai lasi sa vezi ce face. Daca tu simti ca te vrea cu adevarat atunci imprieteniti'va ca altadata. Foarte frumos ar fi.