| Popescu_Dumitru_1977 a întrebat:

Ii poti recomanda unei persoane pe care o iubesti in secret un film cu povestea voastra asemanatoare? Credeti ca ar trebui sa o intreb daca a vazut filmul sau sa astept sa-mi spuna ea parerea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg ca incerci sa gasesti un mod sa-i marturisesti sentimentele tale,asa ca e buna si originala ideea cu filmul,eu as cauta chiar sa-i cumpar DVD-ul cu filmul respectiv si i l-as da.
Si, bineinteles, as deschide discutia pe tema acestui film, asteptand o reactie.
Nu stiu daca timiditatea sau contextul social te obliga la asemenea gesturi, dar e admirabila discretia si frumusetea gandurilor tale!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ai invita persoana respectiva sa vizionati filmul impreuna? Asa iti dai seama ce intelege din filmul respectiv si ai poti spune micul tau secret

| unknøwn a răspuns:

De ce ai iubi o persoană în secret?
De ce ţi-ar plăcea de cineva şi tu te-ai comporta ca şi cum nu?
Ce ai de câştigat?
Zi direct dacă ai ceva de zis.

| trixiiie a răspuns:

Cred că mai bine să îţi zică ea părerea. Tu doar recomandă-i-l. Apoi adu-l în conversaţie şi ea va vorbi dacă l-a văzut.