| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care credeti ca ar trebui sa fie primul intr-o relatie care sa spuna"TE IUBESC" fata sau baiatul? argument.Merciwinking

Răspuns Câştigător
| CRISS69TM a răspuns:

Iubirea nu se declara, se dovedeste. faptele conteaza nu vorbele.degeaba iti spune ca te iubeste. vorba daca nu este urmata de fapta nu are nicio valoare.

6 răspunsuri:
| Sabyynna a răspuns:

Cel care o simte primul. Si aici vorbim de acel "te iubesc" spus fata in fata, pentru ca la telefon sau pe mess sau prin mesaje nu are aceesi valoare.
Mie mi s-a intamplat ceva haios cu acel prim "te iubesc", deoarece si eu si el am zis prima data in acelasi timp, fara sa fie ceva premediata. Pur si simplu ne-am sarutat si apoi am zis amandoi "te iubesc".
Daca fata zice prima, baiatul e posibil sa se simta incoltit si sa inceapa sa fie mai rece, nevrand sa se implice foarte tare, sau mai bine zis, fiindu-i frica sa o faca.
Daca baiatul spune primul, iar fata nu ii raspunde imediat, acesta de asemenea se va raci deoarece a incepe sa creada ca ei nu ii pasa, iar el isi pune inima pe tava degeaba.
Eu consider ca intr-o relatie unde exista sentimentul de ibire nu conteaza cine spune primul, atata timp cat o simte si isi doreste ca persoana iubita sa stie acest lucru happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ala sa fie primul care simte cu adevarat asa ceva, poate il molipseste si pe celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza cine spune primul si cand spune.
Conteaza sa spui asta cand intr-adevar simti.Nu sa o spui de dragul de a-l face pe x mai fericit.

''Te iubesc''sunt 2 cuvinte foarte puternice care valoreaza, sau ar trebui sa valoreze foarte mult.
Daca iubesti iar el nu ti-a spus-o inca, nu ezita sa-i spui.

| anonimcusangerece a răspuns:

Eu zic ca baiatul k daca fata zice el o sa se simta obligat sa spuna si el la fel, chiar daca nu simte... daca zice baiatul primul chiar tine la tine cu adevarat pup

| Giulia9015 a răspuns:

Salut! Eu consider ca nu tine de sexul celui ce spune prima data "te iubesc" ci mai degraba de cum evolueaza relatia. Adica daca crezi ca ai acel sentiment mai special fata de partener/a si totul merge bine de ceva vreme, iti dai seama ca e o relatie serioasa si poate sa fie de durata, o spui si gata. Important e sa nu o spui decat daca crezi ca e reciproc

| Lali67 a răspuns:

Dupa parerea mea, nu conteaza cine zice primul, conteaza sa fie din inima. Daca esti mai jucausa, te poti juca cu el pana cand il vei face pe el sa spuna primul. Oricum, nu este neaparat necoie sa spuna el, daca tu simti ca vrei sa ii zici asta, nu ezita. funda? puppy dog eyes