| RalucaAlexandra a întrebat:

Il iubesc, dar el nu arata inetrres fata de mine decat ca o prietena ( ma rog, ma saruta din cand in cand si ma cauta mai mereu. dar e pur si simplu afemeiat. Se da la toate fetele si eu m-am saturat sa-l iubesc si el sa-mi spuna ca de ce sunt geloasa, ca noi nu suntem impreuna, ca suntem doar prieteni.

Vreau sa fiu indiferenta, sa nu-l mai iubesc. Am fost impreuna si acum cica am ramas cei mai buni prieteni, dar eu nu mai pot. Nu`mi spune ce simte in legatura cu mine, tot timpul aflu` ca sa mai dat la una, ca sa mai vazut cu una, si pe mine ma doare. M-am saturat sa vina la mine ca si cum nimic nu s-a intamplat si m-am saturat sa tin la el ca o proasta. Ma raneste. Nu stiu ce simte, n u stiu ce vrea, nu stiu daca isi bate joc dar eu pur si simplu numai pot. Cum pot sa trec peste el?

10 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

El se simte satisfacut sa aiba atatea cuceriri, si ii place sa te manipuleze si sa se distreze pe spatele tau. Plateste-ei cu aceiasi moneda. Daca el te cauta, tu fa-te ca nu iti pasa. Daca el te saruta, respinge-l. Daca vezi ca se saruta cu alta fata, cauta si tu un prieten sa il saruti (ai grija sa nu te faci si tu escroaca sentimentala). Apoi o sa iti gasesti tu un baiat cuminte sau chiar il faci pe asta neafemeiat, dar nu iti fa sperante cu a doua chestie.

| neutrino a răspuns:

El se distreaza pe baza ta, profitand de faptul ca tu nu stii nici ce inseamna o relatie sentimentala si nici una de prietenie. Te-ai saturat, dar mai vrei...

| Danysan a răspuns:

Baieti destepti astia -ca reusesc sa le faca pe unele sa-i iubeasca chiar si in cazu in care le inseala si de 10 ori laughing-Nu te sup pe mine da e vina ta renunta la el (aha nu poti laughing-Asa patesc si eu acum -imi place de o fata si nu reusesc sa o fac sa fie cu mine ca cica la ea inca il iubeste pe fostul si nu stie cum sa-l uite-Imi vine sa merg cu ea la un pshiholog da e ca naiba ca ea insasi e la Psihologie studenta rolling on the floor

| Crissu3005 a răspuns (pentru Danysan):

rolling on the floor trimite-o la mine, rezolv eu problema laughingDupa va fugi in bratele tale in 3 secundelaughing

| Danysan a răspuns (pentru Crissu3005):

Treb sa-ti fac cinste...da cine stie poate ma razgandesc si nu ma mai intereseaza tipa ...macar s-o vad eu ca vine la mine laughing

| Crissu3005 a răspuns (pentru Danysan):

Asa repede te razgandesti?laughingvezi ca tin minte cinstea aia

| Danysan a răspuns (pentru Crissu3005):

Nu stiu ce sa zic daca am face-o un pic geloasa sa-si bage unghia in gat laughing-e si asta o cale deh desii nu sunt genu...

| gingergirl1 a răspuns:

Pff,am cunoscut si eu un baiat de genu'! Foarte nespa, era cu 5 fete de'odata, se dadea la altele si etc printre care eram si eu laughing, dar eram mai micuta, eram a5a,el a7a,dar m-am chinut cred ca 2 an jumate sa il uit! Scapasem de un dobitoc,am dat peste altul dar asa "l-am uitat".Ma rog acum am vazut ca acel baiat are o prietena,draguta fata,happy si se vede ca o iubeste mult, ma bucur tare pentru el, cu totul ca mereu va ramane in sufetul meu intr-un fel!
Cum poti trece peste? Nu stiu, cea mai buna solutie e sa iti gaseste pe altcineva, altefel...sau sa nu iti mai pese!

| Crissu3005 a răspuns:

Nu este un tratament pentru iubire, fiecare persoana se adapteaza, isi gaseste propriile metode de a trece peste.In primul rand trebuie sa ai vointa.Fa un pact cu tine care sa conste in a nu te mai intalni cu el. Cu siguranta vei plange o perioada, dar trebuie sa fii tare si sa cauti metode de a te simti bine si fara el.Nu il poti lasa sa te manipuleze la nesfarsit,cu cat mai mult timp va trece cu atat va fi mai greu. Poti incepe sa iti investesti timpul liber in prieteni,familie, hobby-uri, munca, scoala, orice te face sa te simti fericita.Lumea ta nu se poate invarti numai in jurul lui, cu timpul va fi mai usor.Nu te mai gandi cat de mult il iubesti, gandeste-te la faptul ca esti prea buna ca sa induri un asemenea comportament.Meriti respect, dar pentru ca ceilalti sa te poata respecta trebuie mai intai sa te respecti tu pe tine insuti.

| Roland22 a răspuns:

Gaseste pe altul.nu e singurul baiat de pe planeta