| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Il iubesc, dar nu stiu daca mai merita... el e mereu indiferent. Va rog ajutati-ma cu un sfat, mai ales fetele care au trecut prin asta. Am 18 ani, si sunt intr-o relatie cu un baiat de 2 luni. Ne cunoastem cam de 2 ani, si de cand ne stim ne-am placut foarte mult, dar problema era ca el avea prietena. Acum ca sunt cu el, nu e deloc cum mi-am dorit. Nu m-am despartit pana acum de el deoarece am zis sa astept, poate se va schimba; dar el e indiferent, genul inganfat, cateodata fustagiu...si nu imi da atentie cat am nevoie. Eu tin foarte mult la el, si el la mine, dar nu cred ca suficent. Daca ar tine cu adevarat ar fi altfel. Sunt momente cand ma simt mai singura cu el decat atunci cand nu aveam prieten. ce sa fac? Nici nu stiu daca as putea avea vreo discutie serioasa cu el pe tema asta. Oricum nu cred ca s-ar schimba daca i-as cere, la noptile pierdute cu baietii si altele nu cred ca ar renunta. Stiu ca nu ma merita, dar cred ca as suferi mult daca m-as desparti de el. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| myxolaryy a răspuns:

Pai e dificila treaba mai.inceraca sa ai o discutie cu el si poate pandestel sa vezi daca el se intalneste cu fosta iubita, si daca te inseal cu ea atunci intrebal unde a fost si daca dupa 2-3 saptamani nu-ti spune adevarul atunci e clar ca trebuie sa te desparti de el.stiu e greau am trecut prin asta(l-am vazut sarutandu-se cu alat, cand de fapt mie mi-a spus ca e la facultate)incerca si treci peste acest eveniment el nu te meritasi nu marita nici dragostea ta asa ca despartete de el iti va fi greau dar roaga o prietena care stie ce este intre voi sa te consoleze si peste 3-4 luni vei vedea ca degeaba l-ai iubit cand el este un fatalau si te inseals asa de rau. daca te intreaba de ce te-ai despartit de el spune-i adevarul si chiar daca o sa gaseasca scuze nul crede caci te minete(daca l-ai vazut inbratisanduse cu aia nu il lasa sa spuyna ca e doar o colega sau o prietena de familie caci te minte sigur)ok sper ca ti-am fost de ajutor bafta si treci peste plsss si o funda

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

1) ideea lui amitzica e foarte proasta. Gandeste-te putin. daca tu esti indiferenta cu el si el cu tine atunci chiar ca totul se va termina. Asta iti doresti? sa se temine totul? eu cred ca nuwinking

2)parerea mea e sa vb cu el Tare si clar! sa ii zici in fata ca te deranjeaza ca el e indiferent si ii spui ca daca nu se schimba va despartiti...
evident mai ai putina rabdare cu el...

si in al 3-lea rand incearca sa il intelegi cand vb cu el si intreaba-l daca chiar mai tine la tine happy

| Marynna a răspuns:

Cum spui si tu,nu se va schimba.Oricat am crede noi,fetele,ca se vor schimba,ei nu se vor schimba niciodata,depinde de tine daca il accepti asa cum este sau nu. Poti insa sa porti o discutie civilizata cu el,sa ii explici ca simti ca nu iti da atentia necesara,ca stii ca tine la tine,dar ca ai vrea sa iti arate asta. Daca vezi schimbari,atunci e bine, daca nu, cred ca cel mai bine ar fi sa te desparti de el.Vei suferi, e adevarat, dar cu timpul iti va trece si vei gasi pe cineva care te merita happy

Bafta>big grin

| LoveUbutUdontCare explică:

CinevaOricineAntiJustinBieber...ce prostie ai zis...te-ai gandit? Te-ai gandit ca poti iubi cu adevarat dar sa nu fii iubit la fel? Adica, oferi tot, si totusi normal si placut ar fi si sa primesti, dar nu se intampla. Totusi cred ca asta se numeste iubire adevarata: cand dai tot, dai, dar ajungi cand nu mai poti si renunti fiindca doare prea tare, si atunci mai bine fara. Mai gandeste-te la asta

| Comeandtellmesomething a răspuns:

El e genul de baiat care sta cu o fata,doar asa,de forma. Poarta-te si tu cu mai multa indiferenta fata de el. Daca va aparea o schimbare in comportamentul lui adica, sa se apropie de tine inseamna ca,,,, cat de cat tine la tine.Dar daca ramane tot asa de indiferent eu zic sa-l lasi.Nu merita sa-ti bati capul.Tu suferi iar el iese pe afara cu prietenii sai.

| Rurouni a răspuns:

Hey! Iti inteleg problema, pentru ca si eu o am. Sunt cu un baiat tot de 2 luni, si la fel, parca sunt singura din relatie.
DAR asta nu inseamna ca e asa. Depinde si de personalitatea lui, daca este indiferent nu inseamna ca nu tine suficient de mult la tine. Pur si simplu asta este firea lui. Tu poti sa ii spui odata care este lucrul care te framanta, nu tine in tine tot. Primul lucru pe care se bazeaza o relatie nu e dragostea, ci comunicarea. Incearca sa discuti cu el sa afli de ce se comporta asa, daca mai vrea sa continue relatia in conditii bune, etc. Nu trebuie sa ii ceri sa se schimbe, daca vrea sa protejeze relatia voastra o va face singur. Ideea e ca trebuie sa stie ce te framanta, altfel nu se rezolva nimic.
Succes!

| CinevaOricineAntiJustinBieber a răspuns:

Http://www.dindragoste.ro/iubire/iubirea-adevarata.php
"Cei mai multi se plang ca nu sunt iubiti. Multi imi spun: "L-am iubit din toata inima, iar el nu mi-a raspuns niciodata iubirii". Dar daca l-ai iubit cu adevarat, de ce suferi ca el nu te-a iubit? Nu stiti oare ca iubirea adevarata nu asteapta NICIODATA, dar absolut niciodata, NIMIC in schimb. Ea este fericita ca se poate manifesta, ca se poate darui. Atat timp cat suferiti din cauza iubirii inseamna ca inca nu ati cunoscut iubirea adevarat. "

| milckey16 a răspuns:

Comporta-te si tu exact cum face el! Daca spune sa iesiti in oras zici ca ai alte planuri cu fetele la cumparaturi si ca nu poti.Si catva timp nu il mai bagi in seama si te gandesti din ce lucrureib te-a facut sa suferi si i le facii si tu.Plateste-i cu aceiasi moneda! Comporta-te mai indiferent.Si o sa vezi daca o sa se schimbe sau daca iti zice ceva si ii zici de ce te comporti asa.
Sper ca te-am ajutat