| citacitazapacita a întrebat:

Il iubesc pe prietenul meu si as vrea ca pentru prima data sa fac si alt ceva adica nu stiu as vrea sa vad noi experiete si el nu ma obliga a zis ca ma va astepta pana sunt eu pregatita si eu as vrea dar in acelasi timp mie teama. ce sa fac dati.mi un sfat

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Subiectul e delicat.In primul rand ti-as recomanda sa nu o faci.Habar nu ai ce mult o sa se transforme relatia dupa actul sexual.E o alta lume. Daca e dispus sa astepte, lasa-l s-o faca.Asteapta pana aveti o relatie bazata pe comunicare. Emotiile nu sunt un compas bun dupa care sa te ghidezi intr-o relatie.Nu pune botul la tot hype-ul care se face cu privire la sex.O relatie in care nu conteaza sexul e cea mai puternica. Dupa, lucrurile se schimba radical.Fizicul si psihicul tau nu vor mai fi niciodata aceleasi si la un moment dat vei ajunge sa regreti acest acest lucru.Asteapta pana vei fi total sigura pe tine si relatie si nu ceda presiunilor, fie ele interioare sau exterioare.

4 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Depinde ce varsta ai.
Pregatirea depinde si mental dar si fizic.
Daca esti pregatita si mental si fizic eu zic ca ai putea sa iti incepi viata sexuala.Se pune mult prea mult accent pe asta, la urma urmei sexul este o nevoie care apare la toti.DAR, repet! DEPINDE MULTE DE VARSTA. DACA AI SUB 18 ANI ..mai asteapta, totusi.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Sfaturi nu dau dar ma pun in locul tau si ma gandesc ca daca imi este teama nu trebuie sa o fac deoarece pot ramane cu anumite sechele, ce varsta ai?

| fotbalistata a răspuns:

Din cate observ esti micuta si nu esti pregatita.nu te grabi, ai timp toata viata sa faci sex cat vrei.bafta!

| Claudia1397 a răspuns:

Asa afli daca tine la tinewinking nu te arunca ca apoi sa regreti! Asteapta momentul potrivit, nu te grabi! Succes:*