| Ambasada a întrebat:

Il plac.Ma place. Vreau sa fac in asa fel incat sa il determin sa faca el pasul urmator, adica o relatie.Some ideas? Subtilitatea e de preferat devil)Funda.happy

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cea mai subtila forma de a incepe o relatie este de a deschide o cale de dialog. Cere-i o carte de care ai avea nevoie, roaga-l sa te insoteasca in anumite situatii, pune-i intrebari... Odata deschisa calea de dialog, lucrurile v-or merge de la sine, intr-o directie sau alta.

| Vix999 a răspuns:

Lectia nr 1 : barbatii nu inteleg subtilitatilewinking
Asa, odata invatata treaba asta... spune-i ca ai vrea sa vezi un film dar nu ai cu cine sa mergi, spune-i ca ti-e foame si ai avea chef de o pizza... spune-i orice care ar cere ca raspuns o invitatie din partea lui. Altfel nu prea ai cum sa-l determini pe el sa faca urmatorul pas.
Desi nu vad de ce e atata stres cu care face al catelea pas. Daca va placeti ar trebui sa vina totul de la sine, nu fortat.

| irrumator30 a răspuns:

Propune-i sa vedeti un film. La tine acasa. Stati unul langa altul. In mijlocul filmului, cand actiunea atinge punctul culminant, misca-ti pozitia corpului astfel inat el sa te atinga involuntar cu mana sau pune-i mana ta peste a lui. Partial. De-acolo totul va merge ca uns, spre o relatie, incepand cu un sarut si asa mai departe. Bafta! Sa fiti fericiti!

| WhiteLover a răspuns:

Bun,din moment ce esti sigura ca placerea e reciproca, inseamna ca va cunoasteti.provoaca-l! o privire lunga provocatoare, te apleci spre el lasandu-i impresia ca vrei sa il saruti, dar de fapt te sprijini cu capul de umarul lui(asta ca exemplu), si asa il faci sa isi doreasca mai mult.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Spune-i unui prieten dea lui sau la o prietena dea lui sai zica ca tu il placi dar nu ai curaj sa ii zici si sa faca el primul pas sau ia-ti inima in dinti si mergi la el spune-i ca il placi si sarutal. funda?

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca pasul