| T30D0RA a întrebat:

Imi dati niste sfaturi pentru ca relatia mea cu prietenu' sa dureze?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Vorbiti. Comunicati. Asa capatati incredere unul in celalalt, va cunoasteti mai bine, astfel evitand multe certuri. Nu evitati certurile, ci preveniti-le. Incercati sa dati la o parte orgoliul si vorbiti-va mai bland chiar si atunci cand apare o mica cearta.
take care tongue

8 răspunsuri:
| roxy_2350 a răspuns:

Trebuie sa ai INCREDERE in el si reciproc.

| CosteaVlad a răspuns:

Să vă vedeţi cât mai rar posibil, astfel evitaţi eventualele certuri, să îi înghiţi tot ce zice şi tot ce face din categoria "ce ţie nu-ţi convine", să fi tolerantă, răbdătoare, etc. Ştiu că par cam absurde regulile, dar este una din variante. big grin

| Karamel a răspuns:

Pai importanta este fidelitatea, sinceritatea si intelegerea intr-o relatie ca sa dureze... apoi restul e cancan

| DrOgAt_1508 a răspuns:

Lasati unul dupa altul

| Kretu01 a răspuns:

Incredere si respect!

| madalynamadyy a răspuns:

Poii nu e greu sa ai grije sa nu te insele sau altceva si sa ii faci poftele pe care le poti.

| madalynamadyy a răspuns:

Poii nu e greu sa ai grije sa nu te insele sau altceva si sa ii faci poftele pe care le poti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aex asta il mai tine un timp.